25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Zorlu Maçın Kazananı Kayserispor

Süper Lig’in 22’inci haftasında öne çıkan maçlardan birisi de Kayserispor-Başakşehir maçıydı. Hikmet Karaman’ın Adana Demirspor maçından sonra işaret ettiği ve Sarı Kırmızılıların hedefi yukarıya çekebilmek adına çok önemsediği Başakşehir maçında çok temposuz ve kapanan bir futbol oynamasına rağmen sahadan 3 puanla ayrılmayı başaran Kayserispor, yenilmezlik serisini 6 maça çıkardı. Emre Belözoğlu’na Başakşehir’in başında ilk mağlubiyetini de tattırmış oldu.

Kayserispor Gümbür Gümbür

Devre arası transferleriyle birlikte çok daha güçlü bir kadro haline gelen Kayserispor, Süper Lig’in 22’inci haftasında kendi sahasında Başakşehir’i konuk etti.

Sarı Kırmızılıların, üst sıralara tırmanabilmek adına çok önemsediği Başakşehir maçına dair olarak asıl maçın bu maç olduğunu ve bu maçtan çıkacak sonucun Kayserispor için çok önemli olacağını dile getirdiğinde daha Adana Demirspor maçı yeni bitmiş ve hatta oyuncuların teri dahi soğumamıştı.

Başakşehir karşısında oynanan maçta kötü zeminin ve soğuk havanın da etkisiyle birlikte iki takım da oyun içerisinde tempo yapmakta zorlanırken, maçın özellikle ilk yarısı oldukça kötü bir atmosferde geçti.

İki takımın da rakip kaleye gitmekte zorlandığı, orta sahada topun dolandığı maçın ikinci yarısına girilmeden yapılan değişikliklerle birlikte Kayserispor biraz daha kıpırdandıysa da gelen ilk şut 73’üncü dakikada Uğur Demirok’un şık vuruşuyla gelirken, daha da ilginç olan bu şutun gol olmasıydı.

Bu golle birlikte öne geçen Kayserispor, savunmayı daha da sıkılaştırıp topun arkasına geçince Başakşehir’in yetenekleri ayakları Sarı Kırmızılı kaleye yüklenmeye başladı ancak istenilen gol gelmeyince Kayserispor sahadan 1-0 galibiyetle ayrılmayı başardı.

Son 6 maçında 3 galibiyet, 3 beraberlik alarak 12 puan toplamayı başaran Hikmet Karaman’ın öğrencileri, puanını 31’e yükseltti ve maç fazlasıyla 9’uncu sıraya tırmandı.

Kayserispor’un Kendisine Olan Güveni

Türkiye’deki teknik direktörlerle alakalı nesil değişikliği uzun zamandan beri tartışılan ve gerçeğe dönüşen bir olgu.

Artık genç teknik direktörlerin takımlarının daha başarılı olduğu, eskiden durmadan takım değiştirmesiyle gördüğümüz eski teknik direktörlerin ise takım bulamadığı Süper Lig’de bu gerçeğin anti tezi sayılabilecek kişi ise Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman.

Uzun zamandan beri istediği performansları sergileyemeyen ve daha alt seviyedeki takımları yönettiği için daha fazla başarısız görülen Hikmet Karaman, Kayserispor kariyerinde resmen kendisine geldi.

Devre arasında güçlendirilmeye muhtaç kadrolardan birisi olan Kayserispor kadrosundan alabileceği en iyi verimi alan ve ligin ilk yarısında oynadığı son 3 maçta da iyi performans sergilenmesini sağlayan Hikmet Karaman, takımın kendisine gelen güveninin mimarı oldu.

Çok zor bir takvimle devam eden Kayserispor’un önünde neredeyse kolay maç yok ve takımın kendisine bu kadar güvenebiliyor olması, zor takvimde de işe yarayacak.

Ligin 23’üncü haftasında Kasımpaşa’nın konuğu olacak olan Kayserispor, bu maçtan da galip ayrılabilmesi durumunda araya çok iyi bir giriş yapmış olacak.