25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Yukatel Kayserispor’un Yeni Teknik Direktörü

Spor Toto Süper Lig’in 2021 – 2022 sezonuna mağlubiyet ile başlayan takımlardan biri de Yukatel Kayserispor oldu. Bilindiği üzere Süper Lig’in ilk haftasında Kayseri ekibi, geçen sezon 1. Lig’de play-off oynayarak Süper Lig’e yükselmeye hak kazanan Altay ile karşı karşıya geldi. İki takım arasındaki bu mücadeleyi İzmir ekibi Altay, 3 – 0’lık skor ile kazanan taraf oldu. Alınan bu yenilginin ve yaşanan puan kaybının ardından ise Yukatel Kayserispor’da teknik direktör Yalçın Koşukavak’ın görevine son verildi. Birkaç gündür yeni teknik direktör arayışında bulunan sarı kırmızılı takımın tecrübeli teknik adamlardan Hitmek Karaman ile anlaşma yapacağı ileri sürülmüştü. Nitekim birkaç gündür görüşen taraflar anlaşmaya vardı ve Yukatel Kayserispor’un teknik direktörü Hikmet Karaman oldu.

Teknik Direktör Hikmet Karaman’ın Açıklamaları

Teknik direktör Hikmet Karaman, Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Yukatel Kayserispor ile anlaştıktan sonra birtakım açıklamalarda bulundu. Sarı kırmızılı ekibi hem futbol anlamında hem ligin üst sıralarına çıkarda anlamında seviye atlatmak için bu göreve geldiğini dile getiren Hikmet Karaman, tek yapılması gereken şeyin çalışmak olduğunu vurguladı. Daha önce bu kulüpte 3 kez görev yaptığını hatırlatan Hikmet Karaman, hem Yukatel Kayserispor taraftarının hem de yöneticilerin kendisinden neler beklediklerini bildiğini sözlerine ekledi. En kısa zamanda takımın sorununu bulacaklarını ve birkaç hafta sonra milli maçlar sebebiyle verilecek olan arada hızla bu sorunları çözmek için uğraşacaklarını ifade eden Hikmet Karaman, özellikli bu milli maç arasına kadar minimum kayıp almak için sahaya çıkacaklarını söyledi. Öte yandan sezonun ilk maçında Altay ile olan mücadeleyi de izlediğini sözlerine ekleyen tecrübeli teknik adam, henüz bu konuda konuşmak için erken olduğunu ve her futbolcuyu kazanmak için iyi bir analiz yapacaklarını sözlerine ekledi.

İlk Antrenman

Yukatel Kayserispor’da Spor Toto Süper Lig’in 2. Haftasında oynanacak olan Adana Demirspor maçının hazırlıkları başladı. Yeni teknik direktör Hikmet Karaman önderliğinde gerçekleştirilen bu antrenmanda futbolcular, kondisyaon çalışmaları ile çalışmaya başladı. Daha sonra pas ve taktik çalışması yapan sarı kırmızılı futbolcular, çift kale maç ile antrenmanı sonlandırdılar.