24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Yeni Transfer Onlar

2021 22 futbol sezonunda zor günler geçiren ama lige tutunmayı başaran Yukatel Kayserispor 2022 23 futbols ezonu öncesinde Ömer Erdoğan ile prensip anlaşmasına varmıştı. Ancak transfer tahtasının kapalı olması ve açılmama ihtimali olduğunu bu sebeple de takıma yeni transfer yapılamayacağını öğrenen Ömer Hoca Kayserispor ile resmi sözleşmeye imza atmamıştı.

Ömer Erdoğan’ın yerine Alanyaspor’dan ayrıldığından beri boşta olan genç teknik adam Çağdaş Atan ile görüşen Kayseri yönetimi, kısa sürede genç teknik adamı Kayseri’ye getirmiş ve onunla 1 yıllık sözleşme imzalamıştı. İmza töreni sırasında ”Hayallerimiz, bütçelerden büyük.” diyerek camianın gönlünde adeta taht kuran Çağdaş Atan bu söyleminin boş olmadığını da şu ana kadar geçen sürede ortaya koydu.

Geldiğinden beri verdiği pozitif mesajlar, güler yüzü ve disiplinli çalışmalarıyla tüm camianın övgüsünü kazanan Çağdaş Atan kısa sürede Kayserispor’a çok şey kattı. Transfer tahtası kapalı olan takımda transfer tahtasının açılmasını beklemek yerine, biz transfer tahtası açılmayacakmış gibi hazırlanıyoruz, eksiklikleri içimizden halledeceğiz diyen Çağdaş Hoca şu ana kadar bu sözünü harfiyen yerine getirdi. Hazırlık maçlarında gösterdiği performans ve oynadığı oyunla beğeni toplayan Kayserispor’da bazı oyuncular ise ekstra öne çıktılar.

Yeni transfer kayseri

Mensah ve Karimi Yeni Transfer Gibiler

Geçen sezon geldiği Kayserispor’da sakatlığı ve tedavi süreci sebebiyle sözleşmesi dondurulan ve bu sezon başında Başkan Berna Gözbaşı’nın yoğun çabası sonucu lisansı çıkartılan İranlı orta saha oyuncusu Ali Karimi performansı ile kampın öne çıkan isimlerinden biri oldu. Oynanan ilk hazırlık maşında Gençlerbirliği karşısında galibiyet golünü de atan orta saha oyuncusu antrenmanlardaki hırsı ile de dikkat çekerken kalitesi ve tecrübesiyle Çağdaş Atan’ın elini çok güçlendiren bir orta saha alternatifi olarak yer alacak kadroda.

Ali Karimi kadar olmasa da yine sakatlığı sebebiyle 2021 22 futbol sezonunda yeteri kadar sür bulamayan Mensah da hazırlık maçları ve antrenmanların göze batan diğer ismi oldu. Bernard Mensah geride kalan sezonda ligde sadece 6 maçta forma giyebilmişti. İki orta saha oyuncusu da halihazırda Kayserispor kadrosundaki en tecrübeli oyuncular arasında yer alıyor. Bu açıdan bakıldığında transfer tahtası kapalı olsa dahi Yukatel Kayserispor orta sahası geçen yıla kıyasla oldukça güçlenmiş durumda.

Tek Sorun Kale

Tüm bu olumlu gelişmelerin yanına Yukatel Kayserispor’un transfer tahtasını açamaması durumda asıl problemi yaşayacağı mevki kale gibi görünüyor. Senelerdir kalesini başarı ile koruyan Romanyalı kaleci Silviu Lung ile yolları ayıran Yukatel Kayserispor kaleyi Bilal ve Cenk ikilisine emanet etti. Çok uzun yıllardır as kaleci olmayan Cenk Gönen, çok tecrübeli bir isim olmakla birlikte aynı zamanda ciddi bir maç eksiğine de sahip.

Kaledkei diğer isim olan 23 yaşındaki Bilal Beyazıt ise potansiyeli yüksek olsa da ciddi bir tecrübe eksikliğine sahip.