25 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Yasir Subaşı ile Kayserispor’un Yolları Ayrıldı

Sarı kırmızılı takım; sezonun sona ermesi ile beraber ara vermeden transfer çalışmalarına başladı. Kayserispor; her şeyden önce iyi bir teknik direktör bulmak istiyor. Başkan Berna Gözbaşı; Hatayspor’dan ayrılan Ömer Erdoğan ile uzun süre görüştü. 45 yaşındaki teknik direktör ile prensipte anlaşma sağlandı. Fakat, Ömer Erdoğan’ın istemiş olduğu transfer bütçesi planları değiştirdi. Sonuç olarak, Kayserispor; yoluna Ömer Erdoğan dışında farklı bir teknik direktör ile devam edecek.

Kayserispor’da teknik direktör arayışlarının yanı sıra iç ve dış transfer çalışmaları da devam ediyor. Gelin, sarı kırmızılı kulüpte yaşanan son gelişmelere yakından bakalım!

Genç Futbolcu Önümüzdeki Sezon Konyaspor’da Forma Giyecek

Yasir Subaşı ile Kayserispor’un yolları resmi olarak ayrıldı. Genç futbolcu; henüz sezon bitmeden bir diğer Süper Lig ekibi Konyaspor ile anlaşmıştı. Sözleşmesi sona eren Subaşı; sosyal medyadan yapmış olduğu paylaşım ile Kayserispor’a veda etti.

Yasir Subaşı; her şeyden önce üç yıldır giymekte olduğu Kayserispor formasına veda etmesinin kendisi için üzücü bir durum olduğunu dile getirdi. Bu formayı her zaman büyük bir gurur ile taşıdığını belirtti. Kayserispor’da oynadığı dönemde çok fazla şey öğrendiğini ifade etti. Güzel tecrübeler ile bu takımdan ayrıldığını söyledi. Kayserispor’da bulunduğu dönemde çalışmış olduğu başkanlara, antrenörlere ve takım arkadaşlarına teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Yasir Subaşı Kimdir?

1996 yılında Sakarya’da dünyaya gelmiştir. 1.80 boyundadır. Sol bek pozisyonunda forma giyer. Geçmiş yıllarda Türkiye U16 takımında da forma giymiştir. Yasir Subaşı; futbola henüz 11 yaşındayken Sakaryaspor’da başladı. Üç yıl burada oynadıktan sonra 2010 yılında Fenerbahçe’ye transfer oldu. Altyapıda farklı yaş kategorilerinde forma giydi. Uzun süre Fenerbahçe U21 takımının kadrosunda yer aldı. Ancak, A takıma yükselmeyi başaramadı.

Yasir Subaşı; 2016 – 2017 sezonunda Anadolu Üsküdar 1908 takımına kiralandı. Ardından, 2017 – 2018 sezonunda memleketinin takımı olan Sakaryaspor’da kiralık olarak forma giydi. Fenerbahçe; genç sol beki 2018 yılının Ağustos ayında 14 bin Euro karşılığında Ümraniyespor’a gönderdi. Bir sezon burada forma giyen Yasir Subaşı; 2019 yılının Temmuz ayında Kayserispor’a transfer oldu.

Yasir Subaşı; 2019 – 2020 sezonunda Kayserispor formasıyla toplam 23 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada bin 811 dakika kaldı. 2020 – 2021 sezonunda 13 Süper Lig maçında 641 dakika süre aldı. Takımına herhangi bir gol veya asist katkısında bulunamadı. 2021 – 2022 sezonunda ise 15’i Süper Lig olmak üzere toplam 18 maçta forma giydi. Bu maçlarda sahada bin 21 dakika kaldı. Süper Lig’de bir asist yaparak sezonu tamamladı.

Yasir Subaşı

26 yaşındaki futbolcu; önümüzdeki sezon Konyaspor forması giyecek. Yeşil beyazlı takım; Yasir Subaşı ile önümüzdeki üç sezon için anlaşma sağladı. Oyuncunun Konyaspor’da nasıl bir performans göstereceği herkes tarafından merak ediliyor.