22 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Valencia Gitti Dzeko Geldi

Edin Džeko ve Enner Valencia, en üst düzeyde oynayan iki golcüdür. Ancak, onlar farklı oyunculardır ve farklı güçlü ve zayıf yönleri vardır.

Džeko, gücü, hava topu hakimiyeti ve bitirme yetenekleriyle tanınan daha fiziksel bir oyuncudur. Aynı zamanda iyi bir pasör ve driplör olarak da bilinir. Valencia ise daha teknik bir oyuncudur ve hızı, dripling yetenekleri ve uzaktan gol atma becerisiyle tanınır. Ayrıca iyi bir pasör ve orta yapabilme yeteneğine sahiptir.

Kariyer istatistikleri açısından, Džeko, Valencia’dan daha fazla gol atmıştır. Ancak, Valencia‘nın Şampiyonlar Ligi’ndeki gol kaydetme başarısı daha iyidir.

Valencia Süper Lig Gol Kralı Oldu Dzeko Kaç Gol Atabilir

İstatistik Edin Džeko Enner Valencia

Atılan goller 390 40

Oynanan maçlar 748 396

Maç başına gol 0.52 1.01

Şampiyonlar Ligi’ndeki goller 56 14

Genel olarak, Džeko, tüm müsabakalarda daha iyi bir gol kaydetme başarısına sahip olan daha kapsamlı bir golcüdür. Ancak, Valencia, uzaktan gol atabilen daha klinik bir bitirici olarak bilinir ve Şampiyonlar Ligi’nde daha iyi bir gol kaydetme performansına sahiptir.

Zayıf ve Güçlü Yönleri Neler

Güçlü Yön Edin Džeko Enner Valencia

Güç Güçlü Zayıf

Hava topu hakimiyeti İyi İyi

Bitirme yetenekleri İyi Mükemmel

Pas yetenekleri İyi İyi

Dribbling yetenekleri İyi Mükemmel

Uzaktan şut yeteneği İyi Mükemmel

Orta yapabilme Ortalama İyi

Liderlik yetenekleri Ortalama Ortalama

Takım arkadaşlarıyla ilişkiler İyi İyi

Sonuç olarak, bir takım için en iyi golcü, takımın ihtiyaçlarına ve oyun tarzına bağlı olacaktır. Eğer bir takım, tüm müsabakalarda gol atabilen fiziksel bir golcüye ihtiyaç duyuyorsa, o zaman Džeko daha iyi bir seçenektir. Uzaktan gol atabilen klinik bir bitiriciye ihtiyaç duyuluyorsa, o zaman Valencia daha iyi bir seçenektir.

Dikkat etmek gerekir ki, Džeko ve Valencia hiçbir zaman rekabetçi bir maçta karşı karşıya gelmemişlerdir. Geçen sezon Fenerbahçe’yi golleriyle sırtlayan isim Enner Valencia oldu bu sezon Dzeko için aynı şeyi söyleyebilecek miyiz merak konusu.

37 yaşındaki oyuncunun transferi büyük ses getirdi bunun sonuçlarını yeşil sahada hem Avrupa Ligi’nde hem de Süper Lig’de göreceğiz.