18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Türk Futbolu’nun Acı Kaybı

Türk Futbolu her geçen gün yeni tip korana virüs (covid-19) haberleri ile çalkalanıyor. Geçtiğimiz günlerde Yılmaz Vural’ın yoğun bakıma alındığı haberi gelmiş ve doktoru açıklama yapmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Nihat Özdemir’in corvid-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı. Herhangi bir semptom göstermeyen Özdemir’in tedavisi ise evinde devam ediyor. TFF’den konuya ilişkin ise, “Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Nihat Özdemir’in yaptırdığı Covid-19 testi pozitif çıkmıştır.

Genel sağlık durumu iyi olan Başkanımızın tedavi ve karantina süreci başlamıştır. Başkanımız Nihat Özdemir’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, sağlığına kavuşarak bir an önce aramıza dönmesini temenni ediyoruz” açıklaması yapıldı.

Kayserispor cephesinden üzücü bir haber geldi. Kayserispor’un eski başkanlarından biri olan Sami Yangın yeni tip korana virüs (covid-19) nedeni ile hayatını kaybetti.

Bir süredir korona virüs tedavisi gören 72 yaşındaki iş adamı verdi mücadelede yeni düşerek 1 Aralık günü hayatını kaybetti. Sami Yangın’ın eşi Necmiye Yangın’ın tdavisi ise hala hastanede devam ediyor.

Bir Üzücü Haber de Çaykur Rize’den Geldi

Kayserispor’dan gelen haber sonrasında Çaykur Rize’de 1.5 yıl oynayan Faslı stoper Muhammed Abarhoun’un amansız bir hastalık nedeni ile hastanede tedavi gördüğü biliniyordu.

Yetenekli oyuncunun tedavi gördüğü hastanede vefat etti haberi geldi. Çaykur Rize kulübü, Abarhoun için bir başsağlığı mesajı yayınladı. 31 yaşındaki futbolcu, Rize’de toplam 37 maçta görev yapmış ve daha sonra sağlık sorunları nedeni ile futbola ara vermiştir.

Rıza Çalımbay ve Aytaç Kara’da Pozitif

Diğer bir üzücü haber ise Sivasspor cephesinden geldi. Sivasspor’un başarılı teknik adamı Rıza Çalımbay Twitter hesabından yaptığı açıklama ile covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Çalımbay mesajında, “Villarreal CF ile oynayacağımız UEFA maçı öncesi yapılan Covid-19 test sonucumun pozitif olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Ev izolasyon ve tedavi sürecim başlamış bulunmaktadır. Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Kasımpaşalı orta saha oyuncusu Aytaç Kara, geçtiğimiz günlerde covid-19 testi yaptırmıştı. Başarılı oyuncunun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile covid-19 testinin pozitif çıktığını belirtti.

27 yaşındaki oyuncu açıklamalarında, Beşiktaş maçı öncesinde yapılan covid-19 testinin pozitif çıktığını fakat sağlık durumunun gayet iyi olduğunu belirtti.