4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Transfer Yasağı mı Geliyor?

Yeni hocası Çağdaş Atan önderliğinde transfer çalışmalarına devam eden Kayserispor’da kulislerde konuşulan şok bir iddia var; transfer yasağı.

2021 22 futbol sezonunu oynadığı 338 maçta topladığı 47 puanla 14. sırada bitiren Kayserispor 2022 23 futbol sezonu için teknik direktörlük konusunda Ömer Erdoğan ile anlaşma sağlamıştı. Resmi imzaların atılması için Kayseri’ye beklenen başarılı teknik adam ile Kayserispor arasında son anda bir pürüz çıkmıştı. Net olarak açıklanmasa da Ömer Erdoğan anlaşmazlık için planların uyuşmaması, tanımını kullanırken Kayserispor cephesi de Üstü kapalı olarak Ömer Erdoğan’a hafif bir sitemde bulunuyordu. Geçen günlerle birlikte özellikle Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’nın söylemleri sorunun transfer tahtası olduğunu ortaya koymuştu. Ömer Erdoğan bazı transferler istemiş, Kayserispor ise bunun mümkün olmadığını, eldeki kadro ile devam edilmesi gerektiğini belirtmiş ve anlaşma resmi imzaya dökülemeden ortadan kaldırılmıştı.

Transfer yasağı Çağdaş Atan

Çağdaş Atan Dönemi

Ömer Erdoğan ile anlaşamayan Kayserispor alternatif isimlerle görüşmeye başlamış ve kısa sürede genç teknik adam Çağdaş Atan ile anlaşma sağlanmıştı. Kayseri’ye gelen Çağdaş Atan taraftarın sevgisiyle karşılaşmış ve görkemli bir imza töreninin ardından da kendisini bir yıllığına Kayserispor teknik direktörü yapan sözleşmeye imzayı atmıştı. İmza töreni sırasında da hem Ömer Erdoğan olayı hem de transfer meselesi gündemdeydi. Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, her takımın mevcut şartlarda ekonomik zorluklar yaşadığını, şu an Kayserispor,’un da zor bir dönemden geçtiğini, transfer konusunda çok da güçlü imkanlara sahip olmadıklarını ama mevcut kadrolarının iyi olduğun u belirtmişti. Hatta ”Hayallerimiz bütçelerden büyük” söylemi Ömer Erdoğan konusunun kapanmasının ardından gündem olmuş ve Çağdaş Atan’ın kalabalık imza törenine de damga vurmuştu.

Bu minvalde çalışmalarını yürüten Kayserispor iç transferde fire vermek istemese de bazı oyuncularını kaybetmenin önüne geçemedi. Diğer yandan dış transfer çalışmalarını da yürüten Kayseri ekibi, geçen sezon kendisinde kiralık olarak forma giyen Mert Çetin ve Abdülkadir Parmak isimleri için nabız yoklarken Fenerbahçe2nin kadrosunda düşünmediği Max Meyer ve Steven Caulker için de pusuya yatmış durumda. Ne var ki sosyal medyada konuşulan, yerel basında yazılıp çizilen bir haber tüm moralleri bozmuş durumda

transfer yasağı 3 kayserispor

3 Dönem Transfer Yasağı

Basında yer alan haberlere göre Kayserispor’a 3 dönemi kapsayan bir transfer yasağı verildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı iddiaları yalanladı ve “Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nden (CAS) bize gelen bir tebligat yok. Tebligat bizden önce basın kuruluşlarına gitmiyordur” dedi. Fakat açıkçası bu açıklamalar iddiaları dindirmeye yetmedi. Mevcut durumda Kayserispor’un transfer tahtası zaten kapalıydı ve yönetimin bunu açabilmek için gerekli paranın büyük kısmını topladığı söyleniyordu. Transfer tahtası açıldı açılacak derken böyle bir haberin basına düşmesi moralleri alt üst etti. Yeni teknik direktör Çağdaş Atan’ın da bu olaya nasıl tepki vereceği merak konusu.