9 Haziran 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Süper Lig’de Lisansı Çıkmayan Oyunculara Müjde

Spor Toto Süper Lig 2022 – 2023 sezonu için transfer dönemi, hareketli operasyonlara sahne oldu. Yıldız yağmuru gerçekleşirken takımların lisans çıkarmadığı futbolcular için müjdeli haber geldi! Henüz transfer dönemi sona ermeyen ülkeler gündemdeydi. Fenerbahçe’den 3 futbolcunun da liste dışı kalması çok konuşuldu. İşte merak edilen ayrıntılar…

Transfer dönemi sona ererken Süper Lig kulüplerinin en çok bonservis ücreti ödediği isimler arasında Lucas Torreira, Gedson Fernandes ve Yusuf Demir yer aldı. Üç deneyimli sporcu için 6’şar milyon Euro ödendiği öğrenildi.

Süper Lig kadrosunda kendisine yer bulamayan isimler arasında ise Tyler Boyd, Bruma, Bruno Peres ve Lemos gibi önemli futbolcular yer aldı.

Dört Büyüklerde 49 Yıldız Futbolcu

Spor Toto Süper Lig’de transfer dönemi 8 Eylül itibari ile sona erdi. Dört büyükler, bu süre boyunca yıldız isimlerin transferi ile gündeme geldi. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor totalde 49 başarılı futbolcuyu renklerine bağladı. Gerçekleştirilen bu transferlerde bonservis ve kiralama bedeli olarak 89,6 milyon Euro harcandı.

Süper Lig’de lisansı çıkarılmayan futbolcular, şanslarını diğer ülkelerde denemek istiyor. Ligde lisansı çıkarılmayan sporcular ve takımları:

Beşiktaş – Tyler Boyd

Beşiktaş – Utku Yuvakuran

Fenerbahçe – Filip Novak

Fenerbahçe – Bruma

Fenerbahçe – Lemos

Trabzonspor – Serkan Asan

Trabzonspor – Bruno Peres

Trabzonspor – Emrehan Gedikli

Kayserispor – Joseph Attamah

Transfer Dönemi Sona Ermeyen Ülkeler

Süper Lig kadrolarında kendilerine yer bulamayan futbolcuların transfer dönemi henüz sona ermeyen ülkelere gidip gitmeyeceği ile alakalı henüz net bir gelişme söz konusu değil. Oyuncuların şanslarını bu ülkelerdeki kulüplerde deneyeceği düşünülüyor, futbol severler gelişmeleri takip ediyor.

Transfer dönemi 15 Eylül’de sona eren ülkeler arasında Yunanistan, Sırbistan, Tunus, Haiti ve Katar yer aldı. Bununla birlikte hala transferlere devam eden ülkeler ve bitiş tarihleri aşağıda sıralandığı gibidir.

16 Eylül 2022 – Bosna Hersek

17 Eylül 2022 – Suudi Arabistan

22 Eylül 2022

– Kosta Rika

– Ermenistan

– Ukrayna

28 Eylül 2022 – İsrail

23 Ekim 2022 – Gana

30 Ekim 2022 – Nijerya

23 Kasım 2022 – Yemen

31 Aralık 2022 – Fiji