18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Süper Lig’de İlk Veda Eden Takım Ümraniyespor Oldu

Süper lig de son haftalara doğru şampiyonluk yarışında zirve de işler kızışırken alt sırada ise kümde kalma yarısında ilk veda geldi.

Tarihlerinde ilk kez süper lig de bu sezon yükselme başarısı gösteren Ümraniyespor Süper Lig’in 35. Haftasında sahasında konuk ettikleri Başkent ekibi olan MKE Ankaragücü ‘ne 2 – 1 ‘ lik skor ile mağlup olduktan sonra bitime 3 hafta kala Süper Lig’e veda eden ilk takım oldu.

Bu sezon alt sıralardan kurtulamayan Ümraniyespor süper lige veda eden iki takımdan birisi olarak düşmesi kesinleşti.

Süper lige ikinci olarak hangi takımın veda edeceği ise merak edilse de Karadeniz ekibi Giresunspor en güçlü aday konumunda.

Karadeniz ekibi Giresunspor 34 puan ile düşme hattında 16. Sırada yer alırken en yakın takipçileri ise 35 puan ile İstanbulspor, 37 puan ile Sivas ve 38 puan ile Antalyaspor yer alıyor.

Giresunspor sıralamada düşme hattında yer alırken matematiksel olarak şansları da halen devem ediyor.

GİRESUNSPOR ve İSTANBULSPOR ARASINDA YARIŞ DEVAM EDER

Karadeniz ekibi Giresunspor 34 puan ile düşme hattında 16. Sırada yer alıyorlar. Karadeniz ekibinin süper lig de 3 maçı kaldı.

Trabzonspor, Ümraniyespor ve Antalyaspor karşılaşmaları kaldı. Kalan maçlarından alacakları puanlar ile lig de kalma umutlarını son haftaya kadar devam ettire bilirler.

En yakın rakibi olan İstanbulspor ise onun da 3 maçı kalırken 1 maçları hükmen galip olarak  + 3 puan ile tamamlayacaklar.

Küme de kalma yarısında iki takımın alacakları kalan maçlarında ki puanlar her şeyi belirleyecek.

Giresunspor bir kere kalan 3 maçını da tamamında sahada olurken, İstanbulspor ise 2 maçı kaldı. 1 maçı hükmen galip olacak.

Giresunspor kalan maçlarında Trabzonspor ile çok zorlu bir maç onları beklerken, formda olmayan bordo mavililer Giresunspor ‘un isini kolaylaştıra bilir. Antalyaspor ve Ümraniyespor maçlarından en az birini kazansalar da İstanbulspor ‘un en kötü 1 maçını kaybetmek zorunda.

Giresunspor İstanbulspor deplasmanın da yenilmemiş olsalardı suna farklı konuşuyor olurduk.

İstanbulspor kendi sahasında Adana Demirspor ile karşı karşıya gelirken kazanma şansları bir hayli düşük. Son kalan maçı ise küme düşen Ümraniyespor ile olacak.

İstanbulspor Adana Demirspor ‘ dan puan almaları halinde büyük oranda lig de kalmayı garantileyeceklerdir.

SÜPER LİG DE İLK VEDA ÜMRANİYESPOR’DAN OLDU

kez süper lig de bu sezon yükselme başarısı gösteren Ümraniyespor Süper Lig’in 35. Haftasında sahasında konuk ettikleri Başkent ekibi olan MKE Ankaragücü ‘ne 2 – 1 ‘ lik skor ile mağlup olduktan sonra bitime 3 hafta kala Süper Lig’e veda eden ilk takım oldular.

Kötü bir sezon geçiren Ümraniyespor teknik direktör değişikliği biraz geç kalmış olsa da gene de bu hafta kaybedilen maç sonun da veda eden ilk takım oldu.