4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Süper Lig Kadroları Her Yıl Düzenleniyor

Süper Lig şampiyonları, kadrodaki isimlerini her yıl yeni baştan düzenliyorlar. Süper Lig içinde son 8 yılda şampiyon olan bazı takımlar ekiplerini şampiyon olduktan sonraki yıl gene sil baştan kurarak yeniden düzenlediler. Bu takımlar içerisinde Başakşehir, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor yer alıyor.

Kadroların her yıl düzenlendiği ile ilgili haberler birçok haber mecrasında yayınlandı. Spor Toto Süper Lig sezonunda şampiyon olanların, takımların sonraki yılda oluşturdukları ekipleri incelendi. Bu incelemeler yapıldı ve ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Kulüplerin şampiyon olduktan sonraki senede ekiplerini büyük ölçüde değiştirdikleri sonucu bu araştırmalarla ortaya çıkmış oldu. Kadroların her yıl yeniden düzenlendiği araştırmalarla kanıtlandı.

Şampiyonluk Sonrası Yenilenmeler

Süper Lig şampiyonları her yıl kadrosunu yeniliyor sonuçları araştırma verileri ortaya çıktı ve istatistiki olarak da kanıtlandı. Şampiyonlukta katkısı olanlara güle güle denerek, ekip çoğunluğu yenileniyor. 2014 ve 2015 sezonundan 2021 ve 2022 sezonuna kadar şampiyon olan takımların kadrosuna bakacak olursak, her yıl ekibin yeniden düzenlendiğini görebiliriz.

Süper Lig şampiyon ekipleri şampiyon olunca ve sonraki aşamada kadrolarına en az 6 tane oyuncu takviyesi yapıyorlar. Şampiyonluk yılı içerisinde şampiyonluğa önemli katkı sağlayan oyunculardan en az 3 tanesiyle ekibin yollarının ayrıldığını görüyoruz. Şampiyon takımların kadro incelemeleri de bu nedenle çok merak edilerek araştırıldı ve şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Süper Lig Şampiyonları Kadrolarını Yeniliyor

Süper Lig şampiyonları kadrolarını yeniliyor haberleri birçok mecrada yayınlandı. Trabzonspor ekibinde gelenler 12 kişi ve gidenler 15 kişi oldu. 2020 ve 2021 yıllarında Beşiktaş ekibi içerisinde de gelen ve gidenler oldu. Beşiktaş içerisinde gelen kişi sayısı 9, giden oyuncu sayısı ise 6 oldu. Başakşehir ekibinde 2019 ve 2020 yıllarında gelenler 13, gidenler ise 7 kişi oldu.

Süper Lig şampiyonlarından Galatasaray ekibinde ise 2018 ve 2019 yıllarında gelenler 15 kişi, gidenler ise 9 kişi oldu. Galatasaray 2017 ve 2018 seneleri içerisinde gelen kişiler 12, giden kişiler ise 15 oldu. Beşiktaş takımı içinde de 2016 ve 2017 yıllarında gelen 11 kişi, giden 7 kişi oldu.