5 Haziran 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Silviu Lung Veda Etti

Yukatel Kayserispor’da resmi bir veda yaşandı ve sözleşmesi sonra eren başarılı kaleci Silviu Lung ile yeniden anlaşılmadı ve Romanyalı eldiven Yukatel Kayserispor’a veda etti.

Başarılı eldivenin sözleşmesi bitse de devam etme ihtimali vardı ve taraftarların çoğu da Silviu Lung ile devam edilmesini arzu ediyordu.

Silviu Lung

Çok Önemli Bir İsimdi

2017 18 futbol sezonundan beri sarı kırmızılı camia bünyesinde yer alan Silviu Lung geldiğinden beri hem kişiliği hem de sahada ortaya koyduğu performansla taraftarların sevgilisi olmayı başarmıştı.

Bu sezon transfer tahtası kapalı olan ve şimdiye kadarki girişimleri de sonuçsuz kalan Yukatel Kayserspor, bu sebeple sezon başında prensipte anlaştığı Ömer Erdoğan ile de resmi sözleşmeye imza atamamış ve ardından Çağdaş Atan’ı takımın başına getirmişti. Transfer tahtasındaki sorunlara rağmen takımın mevcut kadrosunun yeterli olduğuna inanan Çağdaş Atan, 1 yıllık sözleşmeye imza atarak Kayserispor teknik direktörü olmuştu.

Çağdaş Atan’ın imza töreninde konuşan Başkan Berna Gözbaşı ise her takımın ekonomik sorunlar yaşadığını ancak Kayserispor’un halihazırda kaliteli bir kadrosu olduğunu, kadroyu koruyacaklarını ve bu sayede transfer yapamayacak olsalar dahi ligde bir kalite sorunu yaşamayacaklarını söylemişti.

Çağdaş Atan da Başkan Berna Gözbaşı ile paralel düşünceleri olduğunu sık sık dile getirerek tüm hazırlıkları transfer tahtası sanki hiç açılmayacakmış gibi yaptıklarını, bu sezonun Yukatel Kayserispor için önemli bir sezon olduğunu ve bu bilinçle hareket ederek rekabetçi bir kadro ile ligde sorun yaşamayacaklarına inandıklarını belirtmişti.

Kadrosunu gerçekten de büyük ölçü de koruyan Yukatel Kayserispor, Sergio Lung’un ayrılması ile ciddi bir kayıp ile karşı karşıya kaldı. Kendi sosyal medya hesabından da Kayserispor’a bir veda mesajı yayımlayan kaleci şu ifadeleri kullandı;

”5 yılın ardından veda zamanı geldi. Kayserispor taraftarlarına ve Kayseri halkına verdikleri destekten, misafirperverlikten ve nezaketi için teşekkür ediyorum. Kendimi evimde gibi hissettirdiğiniz için teşekkür ederim. Gelecekte kulübe büyük başarılar diliyorum.”

Bu mesaja karşılık Yukatel Kayserispor da resmi sosyal medya hesabından oyuncusu için bir teşekkür mesajı yayımladı ve gelecek kariyerinde oyuncuya başarılar diledi.

4 Haziran 1989 doğumlu kaleci halihazırda 33 yaşında ve muhtemelen kariyerine yurt dışında devam edecek. Silviu Lung için bazı Süper Lig kulüplerinin de devreye girmesi yüksek ihtimal. 1.89 boyundaki Romanyalı file bekçisi Süper Lig’de 100’den fazla kez forma giymiş çok tecrübeli bir isim. Kayserispor formasıyla toplamda 131 kez sahaya çıkan tecrübeli eldiven bu maçların 31 tanesinde kalesini gole kapatmayı başarmıştı.

Silviu Lung Yerine Cenk Gönen Göreve Hazır

Silviu Lung’un takımdan ayrılmasının ardından gözler takımın en tecrübeli oyuncularından olan Cenk Gönen’e çevrilmiş durumda. Kariyerinde daha önce Beşiktaş ve Galatasaray’da da oynamış olan tecrübeli eldivenin transfer tahtası açılmazsa bu sene Kayserispor kalesini korumasına kesin gözüyle bakılıyor.