18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Sevilla Teknik Direktör Jorge Sampaoli İle Yollarını Ayırdı

İspanyol ekibi Sevilla’ da alınana kötü sonuçların ardından takımın başındaki tecrübeli teknik adam 63 yaşındaki Arjantinli Jorge Sampaoli ile yollarını ayırdılar.

Sevilla 63 yaşındaki Arjantinli Jorge Sampaoli ile yollarını ayırmanın gerekçesi olarak La Liga ‘da alt sıralara doğur puan kayıpları sonrasında takımın sahadaki göstermiş oldukları vasat oyunu ile tecrübeli teknik adamı görevinden aldılar.

La Liga ‘ da Sevilla çıktığı karşılaşmalar da 26 hafta sonun da 28 puan toplaya bilirken 14. Sıraya kadar gerileyerek düşme hattı ile arasında 2 puan kaldı.

Alınana bu kötü sonuçların üzerine sahada ki takımın anti futbolu ile özellikle UEFA Avrupa Ligin’ de ki Fenerbahçe maçında yere yatarak geçirdikleri süre sonun da Sevilla yönetimi 63 yaşındaki Arjantinli Jorge Sampaoli ile yollarını hiç düşünmeden ayırdı.

63 yaşındaki Arjantinli Jorge Sampaoli Sevilla ile sezon başında anlaştıkları teknik adam ile 6 ay sonun da yollarını ayırma kararı aldı. Sevilla nın başında Jorge Sampaoli 19 lig maçında sahada olurken 6 galibiyet, 5 beraberlik ve 8 mağlubiyet ile kariyerini tamamladı.

La Liga’da Kötü Gidişat Devam Ediyor

İspanyol ekibi Sevilla bu sezon La Liga ‘da beklenmedik bir şekilde düşme hattına çok yakın sadece 2 puan üzerinde yer alarak sezonu ortaladılar.

Sezon başında Julen Lopetegui’nin yerine göreve gelen 63 yaşındaki Arjantinli Jorge Sampaoli sadece 6 ay takımın başında kala bildi. Sevilla nın başında Jorge Sampaoli 19 lig maçında görev ala bilirken 6 galibiyet, 5 beraberlik ve 8 mağlubiyet ile Sevilla defterini kapadı.

Bu sezon La Liga ‘ da üst sıralardan uzak kalan Sevilla tarihin en kötü sezonlarından birisini yaşıyorlar.

Sevilla La Liga’ da son olarak Getafe deplasmanına konuk oldukları karşılaşmada gol dahi kaydedemeden sahadan 2 – 0 ‘ lık mağlubiyet ile ayrılarak son 5 maçında 3. Mağlubiyetini aldılar.

Kötü bir form yakalayan Sevilla yönetimi çareyi 63 yaşındaki Arjantinli Jorge Sampaoli’ yi görevden almak ta buldular.

Bu sezon La Liga ‘ da üst üste iki maçı bir kez kazana bilen Sevilla kendi sahasında oynadıkları iki karşılaşmadan da Cadiz ve Elche ‘ yi 1 – 0 ve 3 – 0 ‘ lık skor ile geçerek bu seriyi yakalaya bildiler.

Kendi sahasında kolay kolay maç kaybetmeseler de deplasmanlar da konuk oldukları rakiplerine kolay kolay diş geçiremediler.

Yeni Teknik Adam Jose Luis Mendilibar Oldu

Sevilla ‘ da Jorge Sampaoli ayrılığı sonrasında takımın başına bu sezon üçüncü teknik adam olarak 62 yaşındaki İspanyol José Luis Mendilibar oldu.

62 yaşındaki İspanyol José Luis Mendilibar son olarak 2021 / 2022 sezonunda Alaves ‘İn teknik direktörlüğünü yapmıştı. İspanyol teknik adam ile sezon sonuna kadar bir sözleşme imzaladılar.