25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

San Marino 0 – 2 Kuzey İrlanda

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme maçlarında H Grubunda San Marino kendi sahasında Kuzey İrlanda ile karşı karşıya geldi.

Kuzey İrlanda konuk olduğu San Marino deplasmanında 2 – 0 ‘ lık net skor ile galip olarak ayrılarak 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerine 3 puan ile başlayan takımlardan oldu.

Konuk takım Kuzey İrlanda’ ya galibiyeti getiren golleri maçın ilk yarısında 24’ dakikada ve ikinci yarıda 55’ dakikada D. Charles ‘ın iki golü ile sahadan galibiyet ile ayrıldılar.

H grubun da ki ilk karşılaşmalar sonun da Danimarka, Kuzey İrlanda ve Slovenya 3 puan ile başlarken Kazakistan, Finlandiya ve San Marino ise mağlubiyet ile başladı.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme maçlarında ikici hafta mücadelesinde San Marino bu kez Slovenya deplasmanına konuk olurken, Kuzey İrlanda ise kendi sahasında Finlandiya ile karşı karşıya gelecek.

Kuzey İrlanda Turnuvaya Galibiyet İle Başladı

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerine Kuzey İrlanda konuk olduğu San Marino deplasmanında D. Charles’ iniki golü ile sahadan galibiyet ile ayrılmayı balardılar.

Kuzey İrlanda konuk olduğu San Marino deplasmanında 3 – 5 – 2 dizilişi ile sahaya; Bailey Peacock Farrell, Daniel Ballard, Craig Cathcart, Ciaron Brown, Conor Bradley, Shea Emmanuel Charles, George Saville, Jamal Lewis, Patrick McNair, Dion Charles ve Conor Washington ilk 11’ i ile çıktılar.

Ev sahibi takım San Marino ise 5 – 3 – 2 dizilişi ile oyuna başlarken sahaya; Elia Benedettini, Filippo Fabbri, Roberto Di Maio, Dante Rossi, Mirko Palazzi, Manuel Battistini, Alessandro Golinucci, Lorenzo Capicchioni, Lorenzo Lazzari, Nicola Nanni ve Filippo Berardi ilk 11’ i ile çıktılar.

Turnuvanın en zayıf takımlarından olan San Marino güçlü rakibi Kuzey İrlanda karşısında pek fazla etkili olamadığı karşılaşmada sahadan mağlup olarak ayrılmak zorunda kaldı.

Kuzey İrlanda kadro kalitesi bakımından rakibine göre daha üstün olduğu karşılaşmada top ile oynama başta olmak üzere bütün istatistiklerde rakibini geride bıraktılar.

Baştan sona üstün oldukları karşılaşmada Kuzey İrlanda maç sonun da9 korner vuruşu kullanırken Sam Marino 0 korner vuruşu ile karşılaşmayı tamamlarken rakip ceza sahası içinde top ile bulaşamazken şut çıkaramadılar. Konuk takım Kuzey İzlanda 14 şut ile tamamladığı karşılaşma sonun da 2 sini gole çevire bildiler.

Karşılaşma daha çok ev sahibi takım San Marino’ nun sahasında geçen karşılaşmada Kuzey İrlanda ‘ nın daha farklı bir skor ile galip gelmesini bekliyordum.

H Grubunda Kuzey İrlanda İkincilik İçin Yarışacak

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Kuzey İrlanda H grubunda henüz ilk maçlar oynanmış olsa da ikincilik mücadelesinde Slovenya ile mücadele edecek gibi görünüyor.

Danimarka’ nın 1. Sırada bitireceği karşılaşmada ikinci olarak finallere kalmak isteyecekler.