20 Nisan 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

KAYSERİSPOR’UN YENİ HOCASI SAMET AYBABA: 3 PUAN BİZE MORAL VERİR

KAYSERİSPOR’UN YENİ HOCASINDAN AÇIKLAMA: 3 PUAN BİZE MORAL VERİR

Kayserispor’ un yeni hocası Samet Aybaba, Pazartesi günü Galatasaray’ la oynayacakları maç öncesi motive olacaklarını ve kazanmak istediklerini söyledi. Antremanlarını kulüp tesislerinde sürdüren Kayserispor’ da Samet Aybaba, antreman öncesi açıklamalarda bulundu. Samet Aybaba, “Takımımız iyi çalışıyor. Sistem ile ilgili çalışıyoruz. Bireysel olarak neyi daha iyi yapabiliriz diye oyuncularla konuşuyoruz. Bir şeyleri değiştirmeye çalışıyoruz. İyi yaptığımız şeyler var, kötü yaptığımız şeyler var. Tabii iyi yaptığımız şeyleri daha çok geliştirip kötü yaptığımız şeylerden de uzaklaşmak istiyoruz. Şu anda her şey iyi gidiyor. Oyuncularımız da bu duruma cevap vermeye başladı. Tabii böyle bir maçla başlamak oldukça avantajlı. Karşıdaki takım belli, bizim oyuncularımız daha çok motive olacaklardır. Önemli bir maç. Biz ilk maçta çıkışa geçmek istiyoruz. Sebebi ise skor ve yaptığımız şeylerin nasıl olduğunu görmek. Karşılaşma iyi geçecektir diye düşünüyorum. Eğer takımımız buradaki çalışmaları maça yansıtırsa rakibin hangi rakip olduğu da önemli değil. İşimizi iyi yaparsak ortaya keyifli bir maç çıkar. İyi bir sonuçla da döneriz diye düşünüyorum”. dedi.

SEYİRCİYE KEYİF ALABİLECEKLERİ BİR ŞEY SUNMAMIZ GEREK

Virüsle ilgili sorulan sorulara ise Samet Aybaba, “Corona virüsü kabullenmemiz lazım. Şu anda futbol dünya üzerinde olağanüstü bir durum yaşıyor. Kimde koronavirüs çıktığı önemli değil. Bizim teknik adamlar olarak yapmamız gereken en önemli şey, bunu organize edebilmek ve bununla ilgili ne yapabiliriz diye düşünmek gerekir. Sabah altyapı oyuncularını topladım. Bizim yaptığımız çalışmaların aynısını onlara da yaptım. Bu durumla ilgili hazırlığımızı yapıyoruz. Bizim işimiz bu. Bu kadar karmaşık sağlık sorunlarının olduğu bir ortamda futbol seyircisine keyif alabilecekleri bir şey sunmamız gerekiyor. Bir diğer görevimiz de bu. Şu anda bulunduğumuz durumda bu ligi en iyi şekilde oynayacağız ve ona göre çalışacağız. Aynı zamanda bunları en iyi şekilde sahaya yansıtacağız” diye konuştu.

Kaptan Christian Sapunaru ise zor bir maç olacak. Pazubandı kimin taktığı önemli değil, takım olmamız önemli. Kaptanlığın verdiği sorumlulukla takıma elimden geldiğince destek olacağım dedi.