9 Haziran 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Samet Aybaba Umutlu Konuştu

Geçtiğimiz hafta kendi sahasında oynadığı maçta Karagümrük ile 0-0 berabere kalan Hes Kablo Kayserispor, Süper Lig’in 11. haftasında 5 Aralık Cumartesi günü deplasmanda Göztepe’ye konuk olacak.

Cuma günü yapıtğı antrenman ile Göztepe maçının hazrlıklarına devam eden Hes Kablo Kayserispor’da teknik direktör Samet Aybaba, yapılan antrenman öncesinnde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Karagümrük maçında yapılan hatalardan ders çıkardıklarını söyleyen teknik direktör Samet Aybaba, Göztepe maçına daha iyi hazırlandıklarını belirtti.

Takımın yavaş yavaş toparlandığını ve Karagümrük maçının eksikliklerini hızla kapatmaya çalıştıklarını ifade eden Samet Aybaba, takımı Hes Kabla Kayserispor’un şu anda var olan oyun düşüncesinin ve temposunun iyi olduğunu söyledi.

Şimdiye kadar oynadıkları maçlarda aslında bloklar arasında kopukluk olmayan ve bir bütün olarak hareket eden bir oyun yapılarının olduğunu söyleyen Samet Aybaba, özellikle bitiricilik anlamında eksiklikleri olduğnu vurguladı.

Gol vuruşlarında henüz bekleneni veremeyen Hes Kablo Kayserispor’un bu durumu istatistiklerede yansımış oldu.

Süper Lig’de şimdiye kadar oynadığı 9 maçta sadece 5 gol atabilen Hes Kablo Kayserispor, bu gol bulma anlamında sorun yaşadıklarını göstermiş oldu.

Son iki maçından beraberlikle ayrılan Hes Kablo Kayserispor, Samet Aybaba’nın açıklamalarına göre son iki maçını kazanan Göztepe karşısında kazanmak kazanarak kendilerininde bir çıkış yakalamak istediklerinin altını çizdi.    

Alibec Bizim İçin Önemli

Süper Lig’in 11. haftasında 5 Aralık Cumartesi günü deplasmanda Göztepe’ye konuk olacak Hes Kablo Kayserispor’da teknik direktör Samet Aybaba, bu maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

Oynadıkları 9 maçta sadece 5 gol atabilen Hes Kablo Kayserispor, gol bulma yollarında yaşadığı sıkıntıları takım olarak çözeceklerini söyledi.

Öte yandan takımın Romanyalı forveti Denis Alibec hakkkında da açıklamalar yapan Samet Aybaba, Alibec’in kendileri için önemli bir oyuncu olduğunun altını çizdi.

Bu sezon Süper Lig’de 6 maçta oynayan ve bu maçların 4’ün de ilk 11’de başlayan Denis Alibec, sadece 1 kez rakip fileleri havalandırabildi.

Ne olursa olsun, Denis Albec’i takıma geri kazandırmaları gerektiğini ifade eden teknik direktör Samet Aybaba, daha önlerinde birçok maç olduğunu ve Alibec’i futbolun içine geri döndürmelerine ihtiyaç duyduklarının altını çizdi. 

Maçların Oynanmaya Devam Etmesini Doğru Buluyorum

Hes Kablo Kayserispor teknik direktörü Samet Aybaba, tüm dünyayı etkisi altına alan ve futbol dünyasınıda oldukça etkileyen koronavirüs salgını hakkında da açıklamalarda bulundu.

Salgın olmasına rağmen, diğer birçok lig gibi Süper Lig’in de devam ettirilmesi kararını doğru bulduğunu ifade eden Samet Aybaba, evlerinde kalan isanların, kendilerini izleyerek biraz da olsa bazı şeylerden uzaklaştıklarını söyledi.

Bu anlamda kendilerini büyük bir iş düştüğünü belirten Aybaba, insanları bu anlamda mutlu ettiklerinden dolayı mutlu olduğunu ifade etti.