6 Şubat 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Robert Prosinecki, Umut Dolu

Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, Süper Lig’ in yirminci haftasında 2 Şubat 2020 Pazar gününde Galatasaray ile deplasmanda karşılaşacak. Gerçekleşecek olan karşılaşmada puan alacaklarına oldukça büyük bir şekilde inancının olduğunu vurguladı.

“Yazık oldu…”

Prosinecki, kulüp tesislerinde yapılacak olan antrenmanın evvelinde basın mensuplarının kendisine yöneltmiş oldukları soruları yanıtlayarak akıllarda bulunan soruların cevaba erişmesini sağladı. MKE Ankaragücü maçında kaybetmiş oldukları iki puan için fazlası ile üzgün olduklarını ancak başarıya ulaşabilmek için mutlaka geleceğe daha sıkı bir şekilde sarılmaları gerektiğini vurgulayan Robert Prosinecki Ankaragücü maçında başarılı bir performans ortaya koyduklarını dile getirirken yitip giden iki puan için “ yazık oldu diyebilirim, “ ifadelerini kullanarak samimi açıklamalarda bulundu.

“Puan Alacağız”

Robert Prosinecki Kayserispor’ un önündeki büyük maça karşılık kenetlenmiş olduklarını söylerken sözlerine bu şekilde devam etti: “ Önümüzde son derece mühim olan bir Galatasaray maçı bulunuyor. Oldukça zor bir mücadele olduğunun farkındayız. Galatasaray’ı anlatmaya ve ne denli başarıları olduğundan bahsetmeye gereksinim bile duymuyorum. Ancak biz iyi bir şekilde hazırlanıyoruz. Başımız dik. O maçtan en iyisini elde ederek ayrılmak istiyoruz. En iyi sonucu alabilmek adına titiz bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bernard Mensah iyi bir şekilde dönüş yaptı. Oldukça istekli görünüyor. Motivasyonunu da yüksek tutarak bunu takıma yansıtıyor. Eksiklerimiz tabii ki var ve önemli. Fakat maça daha süre var. Brice DjaDjedjede dönüyor. Aynı zamanda Cristian Sapunaru gibi bir oyuncu da geri döndü. Azımsanmayacak düzeyde bir tecrübeye sahip. Defans adına ona güvencimiz tam. Takımı oluşturmak için analizleri yapmaya devam ediyoruz. Biz havlu kesinlikle havlu atmadık. Bunu her defasında söyleyeceğim. Tekrar tekrar söyleyeceğim. Ligden umudunu kesmeyerek kenetlenmeye devam etmiştir. Bizim umudumuz büyük. İnanılmaz bir şekilde mücadele sergiledik ve sergilemeye de devam edeceğimizden şüphem yok. Djedje’ nin tekrardan dönüş yapması, Sapunaru’ nun yeniden buraya gelmesi ve takım adına gösteriyor olduğu performansı ile birlikte çok rahat olmayacaktır. Ancak her ne olursa olsun Galatasaray maçından puan alabileceğimizi düşünüyorum.”

Bu haber https://www.kayserisporhaber.com/ resmi sitesine aittir.