18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Pedro Henrique’den Üzen Sakatlık Haberi

Pedro Henrique

Galatasaray’da oynaması beklenen Pedro Henrique Kayserispor’da sakatlandı. Geçtiğimiz günlerde oynan Hatay maçında kırmızı kart gördüğü için maçta kalamayan ve forma giremeyen Brezilyalı forvet oyuncusunun sol üst bacak bölgesinde kas zorlanması yaşandı. Başarılı forvet Pedro Henrique, sakatlığının korkulacak kadar kötü olmadığını belirten ve hızlı bir iyileşme sürecinde olduğunu belirtirken, sosyal medya hesaplarından 10 gün boyunca sahalardan uzak kalacağını taraftar ile paylaştı.

Galatasaray’a konuk olması beklenen Kayserispor’da oynayan Henrique sakatlık yaşadı. Süper Lig takımlarından biri olan Hes Kablo Kayserispor’da sorma giyen Pedro Henrique yaşadığı sakatlık sonucunda Galatasaray ile oynanacak olan zorlu karşılaşmada yer alamayacağı belirtirken Brezilyalı futbolcu, “Maalesef yine sakatlandım. Yaklaşık 10 gün antrenmanlardan uzak kalacağım. Ama sakatlığım o kadar korkutucu değil. Daha güçlü döneceğimden kimsenin şüphesi olmasın” açıklamalarında bulundu.

Pedro Henrique Şanssızlığı

Süper Lig’in 9. Haftasında deplasmanda Galatasaray’a konuk olacak olan Hes Kablo Kayserispor’da oynayan Pedro Henrique geçtiğimiz günlerdeki karşılaşmasında sakatlandı. Galatasaray, Karagümrük karşılaşmasında Süper Lig maçlarında görev alamayacak olan Brezilyalı topçu Pedro Henrique , “Kırmızı karttan ötürü çok üzgünüm. Takımı, başkanımızı ve taraftarları sezon başında üzdüğüm için ama iyi günler göreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Kendimi hem takımıma hem taraftara affettireceğim” açıklamalarını yaptı. Galatasaray, Karagümrük maçında Galatasaray ekibinde konuk topçu olarak yer alacak olan futbolcu bu sakatlık sonrasında Sarı Kırmızılı takımın ekibinde yer alamayacağını belirtirken. Bu durumdan ötürü son derece üzgün olduğunu da açıklamalarına ekledi.

Sakatlıktan Ötürü Son Derece Üzgünüm

Süper Lig maçlarında yaklaşık 10 gün boyunca yer alamayacağını belirten yetenekli futbolcu bu durumdan ötürü çok üzgün olduğunu ve özellikle Hatayspor maçında gördüğü kırmızı karttan dolayı üzüldüğünü de belirtti. Galatasaray ekibinin de konuk topçu olarak yer almak istediğini ve bu sakatlık nedeniyle yer alamayacağı için üzüldüğünü belirtmeyi unutmayan Pedro Henrique kısa süre içerisinde hızla iyileşeceğini ve sahalara çok daha güçlü bir şekilde döneceğini söyledi. 10 hafta sonrasında sahalara kaldığı yerden devam etmeyi planlayan yetenekli ve genç futbolcunun iyileşme haberini Kayserispor taraftarı ve takım arkadaşları dört gözle bekliyor.