20 Nisan 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Özgür Özkaya Formayı Kaptı

Altay, yeni sezon öncesinde alışılageldik bir sorun ile karşı karşıya! İzmir ekibinin transfer yasağı devam ediyor. Kadrosunu dış transfer yaparak güçlendiremeyen Altay, hali hazırda kadrosunda bulunan oyunculara imza attırarak güçlenmeye çalışıyor. Yeni sezon öncesinde Altay’ın tecrübeli futbolcularına çok iş düştüğünü söyleyebiliriz. Onlardan birisi de Özgür Özkaya!

Önümüzdeki Sezon Sol Bekte Özgür Özkaya Forma Giyecek

Altay’ı önümüzdeki sezon genç teknik adam Tuna Üzümcü çalıştıracak. 41 yaşındaki Üzümcü, geçtiğimiz sezon Altay’ı TFF 1.Lig’de tutmayı başarmıştı. Taraftarların çok sevdiği isimlerden birisi haline gelmişti. Yönetim, Tuna Üzümcü’yü bir sezon daha takımın başında tutmaya karar verdi. Altay’ın 2023 – 2024 sezonundaki hedefi belli! İzmir ekibi, TFF 1.Lig’de kalmayı hedefliyor. Bunu gerçekleştirebilmek adına da bazı isimlere büyük iş düştüğünü söylemek gerekir. Özgür Özkaya da Altay’ın ligde kalabilmesi adına çok çalışacak.

Mohammad Naderi’nin Ayrılığı Özgür Özkaya’nın Önünü Açtı

Altay’ın geçtiğimiz sezon fark yaratan isimlerinden birisi Mohammad Naderi olmuştu. İranlı futbolcu, sözleşmesinin sona ermesi ile beraber Altay’dan ayrılma kararı aldı. 27 yaşındaki oyuncu ülkesine döndü. Tractor kulübüne imza attı.

Mohammad Naderi, hem sol bek hem de sol stoper olarak görev yapabilen bir isim! 1.88 boyundaki oyuncu, geçtiğimiz sezon Altay forması ile TFF 1.Lig’de 30 maça çıkmıştı. Bu maçların 28’ine ilk 11’de başlamıştı. İki maçta oyuna sonradan girmişti. Güzel performansını iki gol ile süslemişti. Sahada 2 bin 407 dakika kalmıştı. Dört defa sarı kart görmüştü. Altay adına önemli isimlerden birisi idi. Tecrübesi ile TFF 1.Lig’de fark yaratmıştı. Takımın TFF 1.Lig’e tutunmasına önemli katkıda bulunmuştu.

Mohammad Naderi’nin Altay’dan ayrılması, siyah beyazlı kulüp için kağıt üzerinde büyük bir kayıp olarak görülebilir. Ancak, Özgür Özkaya, Mohammad Naderi’nin yerini fazlasıyla doldurabilecek bir isim! Altay’ın genç teknik direktörü Tuna Üzümcü de Özgür Özkaya’ya güveniyor. 35 yaşındaki oyuncu, kamp döneminde de oldukça iyiydi. İlerleyen yaşına rağmen yüksek performansı ile dikkat çekti. Gençlerden farksız bir görüntü çizdi. Tuna Üzümcü, Özgür Özkaya’yı önümüzdeki sezonun ilk 11’inde düşünüyor.

Özgür Özkaya Kimdir?

8 Şubat 1988 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1.81 boyundadır. Hem sol bek hem de orta saha sol pozisyonlarında görev yapabilen bir isimdir. Deneyimli isim, futbola Beşiktaş altyapısında başladı. 2000 ila 2003 yılları arasında siyah beyazlı kulüpte top koşturdu. 2003 – 2004 sezonunu İstanbul Gençlerbirliği’nde geçirdi.

2004 yılında Beşiktaş’a geri döndü. Her ne kadar Beşiktaş altyapısından yetişmiş bir isim olsa da siyah beyazlı formayı hiçbir zaman giyemedi. Yıllar içerisinde farklı kulüplerde top koşturdu. Kendisinin son durağı Altay oldu. 2018 – 2019 sezonundan bu yana Altay’da top koşturan oyuncunun sözleşmesi geçtiğimiz ay uzatıldı. Özgür Özkaya, 30 Haziran 2025 tarihine kadar Altay’da forma giyecek.