24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Onur Bulut 3 Milyon Avro

2022 23 futbol sezonu hazırlıklarının 2. etabına geçecek olan Yukatel Kayserispor transfer tahtasını hala açabilmiş değil. Bu durumda transfer yapamayan sarı kırmızılı ekip temasla olduğu oyuncalara Kayserispor formasını giydirebilmek için transfer tahtasını açmak zorunda. Başkan Berna Gözbaşı ve ekibi gece gündüz bunun için çalışırlarken Kayseri’nin önde gelen iş insanlarının bir araya geleceği zirveden daha önce bu sorunu oyuncu satışından elde edilecek bonservisle çözmeyi planlıyor. Daha önce Mame Thiam için milyon avro bonservis bedeli belirleyen Yukatel Kayserispor şimdi de adı pek çok takımla anılan Onur Bulut için 3 milyon avro bonservis bedeli belirlemiş durumda.

Bu ya da buna yakın tekliflerin gelmesi halinde iki oyuncuyu da satmaya karar veren yönetim değerini bulan her oyuncu için aynı politikayı gütmeyi hedefliyor.

Çağdaş Atan da Destekliyor

Sezon başında, geçtiğimiz sezon sonu sürpriz bir kararla Hatayspor’daki görevinden ayrılan Ömer Erdoğan ile teknik direktörlük konusunda anlaşan ama transfer tahtasının açılmama ihtimali ortaya çıkınca Ömer Erdoğan’ın gelmekten vazgeçmesi sebebiyle yerine Çağdaş Atan’ı takımın başına getiren Kayserispor’da Çağdaş Hoca transfer tahtasının açılmama ihtimalini göz önüne alarak bir planlama yaptı. Kadronun kaliteli ve yeterli olduğunu düşünen Çağdaş Hoca, eğeer sonrasında transfer tahtası açılacak ve yerlerine oyuncular alınabilecekse oyuncu satışına da sıcak bakıyor.

Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ndeki kampa altyapıdan genç oyuncular da götüren Çağdaş Atan, Yukatel Kayserispor’un her sene birkaç genç oyuncuya mutlaka şans vermesi gerektiğini, mevcut ekonomik koşullarda takımların ancak kendi öz kaynakları ile sürdürülebilir bir yapı kurabileceklerini belirtmişti. Bu minvalde oyuncu kaybetmekten korkmayan Çağdaş Hoca, transfer tahtasının açılma ihtimaline karşılık da bir iki oyuncunun ismini yönetime bildirmişti. Özellikle Fenerbahçe ve Galatasaray’da kadroda düşünülmeyen oyuncuları kiralama yöntemi ile kadroya katmanın çalışmalarını yapan Kayserispor Onur Bulur ya da Mame Thiam’ın satışı halinde bu isimlere yönelip eksikliği hemen doldurabilecek.

Onur Bulut

Onu Bulut Kimdir?

Kayserispor’un 28 yaşındaki sağ beki Onur Bulut Almanya kökenli bir Türk oyuncu. 28 yaşındaki bek oyuncusu gerektiğinde sağ kanat hatta orta saha bile oynayabiliyor. Bu anlamda çok yönlü bir oyuncu olarak takımına ciddi avantaj sağlayan oyuncu geride kalan 2021 22 futbol sezonunda bir maçta sol bek bir maçta ise orta sahada görev almıştı.

Süper Lig’de görev aldığı 34 maçta 1 gol atan Onur Bulut yaptığı 8 asistle dikkatleri üzerine çekmiş ve üç büyüklerin bile radarına girmişti. Sacha Boey’dan beklediği verimi alamayan ve oyuncunun da ülkesine dönmek istemesi sebebiyle sağ beke alternatif arayışına giren Galatasaray için, yabancı sınırı da düşünüldüğünde Onur Bulut ciddi bir alternatif konumunda bulunuyor. Galatasaray’da öncelik orta saha pozisyonunu güçlendirmek olsa da istediği transferleri yapabilmesi halinde sarı kırmızılı camianın önümüzdeki günlerde sağ bek alternatifi için Onur Bulut’u takıma katmaya çalışacağı düşünülüyor.