24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Ömer Erdoğan Kayserispor’un Yeni Hocası Oldu

Spor Toto Süper Lig’de geçen sezonu kötü bitirse de Ziraat Türkiye Kupası finaliyle taraftarın gönlünü alan Kayserispor, Ömer Erdoğan ile anlaşmaya vardı.

Yukatel Kayserispor hatırlanacağı üzere Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’na tecrübeli teknik direktör Hikmet Karaman ile birlikte başlamıştı.

Teknik direktör Hikmet Karaman önderliğinde bilhassa Spor Toto Süper Lig’de istikrarı sağlamayı başaramayan sarı kırmızılı Kayseri temsilcimize, devre arasında yapılan transferler de uzun vadede yaramamıştı.

Spor Toto Süper Lig’de birkaç hafta önce geride bıraktığımız Ahmet Çalık Sezonu’nda 38 maça çıkan ve bu maçlardan 12 galibiyet, 11 beraberlik ve 15 mağlubiyet alan Yukatel Kayserispor, sezonu orta sıralarda noktaladı.

Sergilediği bu performansla birlikte hanesine 47 puan yazdırmayı başaran teknik direktör Hikmet Karaman ve öğrencileri, rakip ağları 54 kez havalandırırlarken kendi ağlarında ise 61 gol gördüler.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’ndaki bu vasat performansın yanında Ziraat Türkiye Kupası’nda ise bambaşka bir Yukatel Kayserispor vardı.

Teknik direktör Hikmet Karaman’ın liderliğinde tarih yazan sarı kırmızılı ekibimiz, Ziraat Türkiye Kupası turlarında sırasıyla 68 Aksarayspor, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’u eleyerek finale çıktı.

Buna karşın ne yazık ki tüm bu zorlu rakipleri elemeyi başaran Yukatel Kayserispor, Ziraat Türkiye Kupası 2021 – 2022 Sezonu finalinde Demir Grup Sivasspor’a mağlup olarak kupayı müzesine koyamadı. Bu maç aynı zamanda alınan bu sonuçla birlikte tecrübeli teknik direktör Hikmet Karaman’ın da sarı kırmızılı ekibimizdeki son karşılaşması oldu.

Başkan Berna Gözbaşı İnce Eleyip Sık Dokudu

2021 – 2022 sezonunda yaşananların ardından yeni sezona çok daha güçlü bir şekilde girmek isteyen Yukatel Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, takımı emanet edeceği ismi ince eleyip sık dokudu.

Teknik direktör Hikmet Karaman’ın ardından başta Türk futbolunda yıllardır takım çalıştırıp hiçbir başarı elde edemeyen “tecrübeli” yeri antrenörler olmak üzere birçok isim Kayserispor için gündeme geldi.

Ancak Başkan Berna Gözbaşı bir kez daha vizyonunu ortaya koyarak şu anda boşta olan ve Türk futbolunun son döneminde oynattığı futbolla herkesin takdirini kazanan genç nesil teknik adamlardan Ömer Erdoğan’ı takımın başına getirdi.

Ömer Erdoğan Hatayspor İle Mucizeler Yaratmıştı

Teknik direktör Ömer Erdoğan, 2020 – 2021 sezonundan beri Atakaş Hatayspor’da çalışıyordu.

Spor Toto Süper Lig’e yeni yükselen takımın başına teknik direktör İlhan Palut’un ardından gelen Ömer Erdoğan, takımına oynattığı pozitif futbol ile kısa sürede övgü toplamıştı.

Hatay şehrinin ilk Spor Toto Süper Lig deneyimini başarılı bir şekilde geçirmesini sağlayan ve genel olarak ligin üst sıralarında yer almayı başararak Avrupa potasını da zorlayan Ömer Erdoğan, takımın başında çıktığı 82 maçta 1,50 puan ortalaması tutturdu.

Geçtiğimiz sezonda takımıyla 15 galibiyet 8 beraberlik ve 15 mağlubiyet alarak Spor Toto Süper Lig’i 12’nci sırada bitiren Ömer Erdoğan, özellikle sakatlıklardan çok çekmiş ancak yine de takımı toparlayabilmişti.