15 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Okan Buruk İçin İtalya İddiası Gündemde

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın tecrübeli teknik patronu Okan Buruk için İtalya iddiası gündeme gelmiş durumda.

İtalyan ekibi Seri A ‘ da mücadele eden Inter’de sezon sonun da takımın teknik direktörü olan 46 yaşındaki İtalyan Simone Inzaghi ile yollarını ayırmayı planlıyor.

Inter’ de 46 yaşındaki İtalyan Simone Inzaghi ile yollarını ayırdıktan sonra takımın başına getirmek istedikleri isimler arasında sarı kırmızılı takımın teknik direktörü Okan Buruk’un da yer aldığı iddia ediliyor.

İtalyan ekibi Inter Seri A ‘ da iki sezondur şampiyonluktan uzak kaldıkları için takımın teknik patronu Simone Inzaghi’ nin sezon sonunda biletini keserek yollamak istiyorlar. Geçen sezon Seri A da en büyük rakibi Milan’a kaptırılan şampiyonluk ve bu sezon da Napoli’ ye bırakılan liderlik sonrasında yeni sezona yeni teknik direktör istiyorlar.

Futbol kariyerinde Inter forması’ da giyen Okan Buruk İtalya’ ya uzak değil.

Inter’de İşler Yolunda Değil

Seri A ‘Nın güçlü ekiplerinden olan Inter’ de işler yolunda değil. İki sezondur şampiyonluk yarışından uzak kalan kalan takım bu sezon da Seri A ‘ da lider Napoli ‘nin ardından 50 puan ile ikinci sırada yer alıyorlar.

Geçen sezonu Milan’ a kaptıran Inter bu sezon da Napoli ye sezonu kaptırmış durumdalar. Aralarında 15 puan gibi kapatılması zor bir puan durumu varken Inter’in bu sezon ki şampiyonluğu hayallere kaldı.

Adaylar Arasında En Güçlü İsim Okan Buruk

Inter ‘İn teknik direktörlük adayları arasında en önemli isimlerden birisi de sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘In teknik patronu Okan Buruk.

İtalyan ekibinin ilk önceliği daha önce takımda forma giymiş isimler ile görüşerek takımı tanıdık birisine emanet etmek istiyorlar.

İlk sırada teknik direktör adayları arasında daha önce kulüpte forma da giymiş olan Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk yer alıyor.

İkinci sırada ise İtalyan teknik adam 53 yasındaki Antonio Conte yer alıyor. İngiliz ekibi Tottenham ‘In başında olan İtalyan teknik adam sezon sonun da sözleşmesi biterek kulüpsüz kalacak. İngiliz ekibi Tottenham ‘In da zaten İtalyan teknik adam Antonio Conte ile yeni bir sözleşme imzalamak istemiyorlar.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ile bu sezon iyi bir performans ortaya koyan Okan Buruk simdi den Avrupa ‘ da birçok takımın teknik direktörlüğü için listelerine girmiş durumda.

Öte yandan sarı kırmızılı takım ile Okan Buruk ‘un sezon sonun da sözleşmesinin de bitmesi de bu söylentileri kuvvetlendiriyor.

Daha önceki açıklamalarında da tecrübeli teknik adam Okan Buruk kariyerinde İtalya ‘ da devam etmek istediğini birçok kez dile getirmişti.

Süper lig de iyi bir fikstür yakalayan sarı kırmızılı takım ile Okan Burk 13 maçlık galibiyet serisi ile dikkatleri çekiyor.