15 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Nuri Şahin Antalyaspor’dan Ayrılmayacağını Açıkladı

Antalyaspor’da işler pek yolunda gitmiyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere takımı 2021 – 2022 sezonundan bu yana genç teknik adam Nuri Şahin çalıştırıyor. Şahin, bilhassa ilk sezonunda oldukça iyi bir performans ortaya koydu. Takımını Avrupa potasına sokmayı dahi başardı. Futbolseverler, Nuri Şahin’in 2022 – 2023 sezonunda Antalyaspor’un başında çok daha iyi işler yapacağını düşünüyorlardı. Ancak, öyle olmadı. Antalyaspor, geçtiğimiz sezon ligde kalmayı son anda garantiledi.

Yönetim, yaşanan başarısızlığa rağmen 2023 – 2024 sezonuna da Nuri Şahin ile başladı. Kırmızı beyazlı takım, bu sezon da istikrarsız bir performans ortaya koyuyor. Taraftarlar, bu durumdan rahatsızlar! Tüm bunlar yaşanırken Nuri Şahin ile ilgili farklı bir iddia ortaya atıldı.

Antalyaspor Yönetimi Nuri Şahin’e İzin Vermedi

Türkiye A Milli Futbol Takımı, geçtiğimiz ay Ermenistan ve Japonya maçlarından kötü sonuçlar ile ayrıldı. TFF, bu iki gelişmenin ardından teknik direktör Stefan Kuntz ile yollarını ayırdı. Futbolseverler, milli takımın yeni teknik direktörünün kim olacağını fazlasıyla merak ediyorlardı. TFF, geçtiğimiz iki sezon Adana Demirspor’u çalıştıran Vincenzo Montella’yı milli takımın başına getirdi. İtalyan teknik adam ile üç yıllık sözleşme imzalandı.

Gündemin ikinci sırasında Vincenzo Montella’nın yardımcılarının kim olacağı konusu yer alıyordu. İsmi yardımcı antrenörlük pozisyonu için geçenlerden birisi de Nuri Şahin idi. Antalyaspor yönetimi, konuyla ilgili açıklama yaptı. TFF’nin böyle bir talebinin olduğuna değinildi. Ancak, söz konusu talep kabul görmedi. Bu durumun belli başlı sebepleri bulunuyor. Antalyaspor yönetimi, takımın başındaki üçüncü sezonuna başlayan Nuri Şahin’in yardımcı antrenör olmasının mantıksızlığına değindi. Bir başka deyişle, genç teknik adamın zannedildiği kadar tecrübesiz olmadığı ve bu görev için lüks bir seçim olacağı aktarıldı.

Konuyla ilgili bir diğer açıklama Nuri Şahin’den geldi. 1988 doğumlu teknik adam, hem Antalyaspor yönetimine hem de yakın çevresine takımdan ayrılmak gibi bir düşüncesinin olmadığını dile getirdi. Sonuç olarak, akıllardaki tüm soru işaretleri giderilmiş oldu.

Antalyaspor İstikrarsız Gidişine Bir Son Vermek Zorunda!

Kırmızı beyazlı takım, bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar sekiz maça çıktı. Bu maçlardan sadece ikisini kazanabildi. Buna ek olarak, üç beraberlik ve üç de mağlubiyet aldı. Atmış olduğu dokuz gole karşılık olarak kalesinde on gol gördü. Dokuz puan toplayan kırmızı beyazlı takım, güncel tarih itibariyle, ligde 14’üncü sırada yer alıyor. Taraftarlar, takımın içerisinde bulunduğu durumdan kesinlikle memnun değiller!

Antalyaspor, milli aranın ardından Süper Lig’in dokuzuncu haftasında Gaziantep FK ile karşı karşıya gelecek. 21 Ekim 2023 Cumartesi gününün programında yer alan maç saat 16.00’da başlayacak. Maça Kalyon Stadyumu ev sahipliği yapacak. Nuri Şahin, milli ara sırasında takımını bu maça hazırlayacak. Son maçlarda daha iyi bir performans ortaya koyan Gaziantep FK, Antalyaspor’a zorluk çıkarabilir.