4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Kayserispor

Mustafa Tokgöz; UEFA’nın Kararı Mantıklı

Kayserispor Asbaşkanı olan Mustafa Tokgöz, yapmış olduğu açıklamada futbolcularla takımlar arasındaki sözleşmelerin durumuna dair UEFA’nın almış olduğu kararın oldukça mantıklı olduğunu açıkladı. Liglerin oynatılması kararının esasında en adil karar olacağını sözlerine ekleyen Tokgöz, ancak şuan için bu durumun biraz zor olduğunu da belirtti.

UEFA’nın sözleşmelere dair kararın oldukça mantıklı olduğunu açıklayan Mustafa Tokgöz; bununla birlikte söz konusu kararın nasıl uygulanacağını görmeyi beklemek gerektiğini de sözlerine ekledi. UEFA genel olarak liglerin oynatılmasından yana ancak mevcut durumun buna müsait olmadığını belirten Tokgöz; ancak bunun için öncelikli olarak Koronavirüsün bertaraf edilmesinin şart olduğunu da ifade etti.

Ligin Üstteki Takımlarına Dair Alınacak Kararlar Tartışma Yaratır

Türkiye’de liglerin oynatılmasının en hakkaniyetli karar olacağını belirten Hes Kablo Kayserispor Asbaşkanı; ancak bunun şuan için zor bir olasılık olacağını da ifade etti. Bu kapsamda UEFA’nın vereceği kararın da önemli olacağını sözlerine ekleyen Asbaşkan; belki de UEFA yakında tüm federasyonların kendi ligleriyle ilgili kararlarını almalarını isteyecektir, şeklinde bir açıklamada bulundu.

Hes Kablo Kayserispor’un Asbaşkanı olan Mustafa Tokgöz; Türkiye’de de liglerin nasıl sonuçlanacağının henüz net olmadığını ifade ederken; özellikle liglerin üst sırasında yer alan takımlara dair bir karar alınacak olunursa; bu kararlar çok tartışma yaratacaktır, şeklinde bir açıklamada bulundu.