24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Milan Kendi Sahasında Tottenham’ı Devirdi

UEFA Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu ilk maçında kırmızı siyahlı ekip İtalyan devi Milan kendi sahasında ağırladıkları İngiliz rakibi Tottenham’ ı 1 – 0 ‘lık skor ile mağlup ederek ikinci turda ki maç için avantajlı taraf oldu.

Şampiyonlar Ligi Son 16 Turunun sonucu en çok merak edilen karşılaşmada İtalya temsilcisi Milan, İngiliz ekibi Tottenham’ı tek gol ile geçmesini bildi.

Karşılaşmanın 7’ dakikasında sahneye çıkan Milan’ lı Brahim Díaz attığı tek gol ile takımına çeyrek final ‘in kapısını aralamış oldu.

İlk maç için avantajı elde eden Milan’ı ikinci turda İngiltere ‘ de oldukça zorlu bir karşılaşma bekliyor olacak.

Son 16 turunun ikinci karşılaşmasında Tottenham’ ın bu kez ev sahibi olacağı mücadele 8 Mart’ ta Totten Hotspur Stadiumun’ da oynanacak.

Tek Gol Milan’a Yetti

Karşılaşmaya ev sahibi olmasının avantajı ile taraftar desteği beraberinde iyi başlayan Milan aradıkları golü de erken buldular.

Milan sahaya her zamanki gibi 3 –  4 – 3 ile dizilerek çıkarken rakip Tottenham ‘ın her oyuncusu ile bire bir de eşleşmek istedi zaman zaman bunu da başardı. Topsuz oyunda rakibin baskısının artığı anlarda bire bir kalarak fiziksel üstünlüklerini kullanmak istedi.

Hücum anlamında ise Milan oyunun geneline bakıldığında hava topları ve uzun toplar ile etkili olmak istedi. Uzun top kullanmasının en önemli nedenlerinden biriside sol çizgide Theo Hernandez ‘in dikine etkili koşuları oldu ki gol de buradan geldi.

Henüz 7’ dakikada ceza sahası içerisinde ki karambolde kafa vuruşu ile topu rakip filelere gönderen Brahim Díaz ile öne geçerek karşılaşmaya 1 – 0’ önde başladılar diye biliriz.

Oyun içinde tempoyu çok yükseltmek istemeyen ev sahibi ekip Milan topun kontrolünü de bırakmak istemeseler de bunu bazı anlarda başaramadılar.

Golü erken bulmaları ile rahatlayan Milan daha fazla geriye yaslanarak durağan bir oyun ile daha çok rakibinin oyununu bozmak üzerine oynadılar.

Milan 1 – 0’ lık galibiyeti ilk maç için iyi olsa da çift ayaklı karşılaşmalar da deplasmanda işleri bir hayli zor olacak.

Şampiyonlar Liginde son 16’ ya Chelsea, Salzburg Dinamo Zagrep ile aynı grupta ikinci olarak çıkmışlardı.

Tottenham Saha Avantajı Ona Geçti

İngiliz ekibi Tottenham aslında beklemedikleri bir skor ile Milan’ dan ayrıldılar diye biliriz. Erken yedikleri gol sonrasında tepki vermek isteseler de yakaladıkları pozisyonları bitirmekte oldukça zorlandılar.

Avantaj rakibi Milan ‘ a geçmiş olsa da ikinci maç tamamen farklı olmasını bekliyorum. Kendi sahasında da 3’ lü savunma ile çıkmaları işlerini zorlaştıracağı kesin gibi. Milan’ ın istediği temposuz oyun ile rakiplerini geçmeleri de bir hayli zor. Usta ayakları Richarlison ve H. Kane ikinci karşılaşmada büyük yük onlarda olacak.