25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Mehmet Şamil Öztürk A Takımda

Yukatel Kayserispor’da transfer yasağı devam ediyor. Bu sebeple kadrodaki bazı eksiklikler altyapı takviyesi ile gideriliyor. Son olarak genç kaleci Mehmet Şamil Öztürk ile 3 yıllık profesyonel sözleşme imzalandı.

2022 23 futbol sezonu hazırlıklarına devam eden Yukatel Kayserispor, transfer yasağını kaldırmayı henüz başaramadı. Transfer tahtası kapalı olan takım bu sebeple prensipte anlaştığı Ömer Erdoğan ile de resmi sözleşme imzalayamamış, Ömer Hoca bu şartlar altında çalışmayı kabul etmemişti.

Mehmet Şamil Öztürk

Çağdaş Atan Altyapıyı İşaret Etmişti

Ömer Erdoğan ile yaşanan anlaşmazlığın ardından Alanyaspor’dan ayrılan ve boşta olan Çağdaş Atan ile görüşüp transfer tahtasındaki olumsuz durumu da tüm çıplaklığıyla anlatan Yukatel Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı olumlu yanıt almış ve Çağdaş Atan Kayserispor’da transfer olmadan da çalışmayı kabul etmişti. Teklifi kabul ettiği andan itibaren hem tavırları hem de demeçleriyle Kayseri camiasının sevgilisi olmayı başaran Çağdaş Atan, mevcut kadronun iyi olduğu konusunda Başkan Berna Gözbaşı ile hemfikir olduğunu belirtmişti. Çağdaş Atan ayrıca Kayserispor’un altyapıdan her sene 2 3 futbolcu çıkarması gerektiğini ve gerekirse kadroyu altyapı oyuncuları ile takviye edebileceklerini de söylemişti.

Başkan Berna Gözbaşı ise mevcut ekonomik zorlukların her takım için sıkıntı yarattığını ancak Yukatel Kayserispor’un iyi bir kadrosu olduğunu ve bu kadroyu koruyarak çok büyük bir avantajı elde edeceklerini belirtmişti. Sözleşmesi biten hücum hattı oyuncuları ile de sözleşme uzatmayı başardı Yukatel Kayserispor. Ancak anlaşamayıp takımdan ayrılan isimler de oldu.

Bu ayrılan isimler arasında taraftarın en çok üzüntü yaşatan hiç şüphesiz ki Romanyalı tecrübeli eldiven Silviu Lung’du. Uzun yıllardır Kayserispor formasını başarı ile terleten tecrübeli file bekçisi ile Yukatel Kyaserispor’un yolları, karşılıklı nezaket dolu açıklama ve başarı dilekleri eşliğinde bir süre önce ayrıldı. Bu ayrılık Kayserispor taraftarında büyük bir üzüntü yaratırken teknik kadroyu da kale mevkii konusunda oldukça zor durumda bıraktı. Bilal Öztürk ve Cenk Gönen ikilisinden Cenk her ne kadar çok tecrübeli olsa da uzun süredir oynamıyor ve ciddi bir maç eksiğine sahip. Diğer kaleci Bilal Öztürk için de çok potansiyelli yorumları yapılmasına rağmen o da lig için oldukça tecrübesiz bir isim. Diğer yandan iki kalecinin ikisi yeterli olsa bile tüm sezonu iki kaleci ile idare etmek çok riskli olacağından Kayserispor, Çağdaş Atan’ın da altyapı söylemine uygun bir adım attı.

Silviu Lung

Mehmet Şamil Öztürk ile Üç Yıllık İmza

9 Mayıs 2005 doğumlu kaleci Mehmet Şamil Öztürk, 17 yaşında ve Kayserispor altyapısında yer alıyordu. Kulüpten yapılan açıklamaya göre kendisi A takıma alındı ve kendisiyle 3 yıllık profesyonel sözleşme imzalandı. Bu karar da Çağdaş Atan’ın raporunun önemli olduğu öğrenilirken diğer yandan takıma yeni gelen bir hocanın altyapı ile bu kadar ilgili olması da mutluluk yarattı.