25 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Marius Sumudica ile Buluştular

Kayserispor’dan bu transfer döneminde ayrılan başarılı kaleci Silviu Lung ve Çaykur Rizespor’dan ayrılan Damjan Djokovic, Suudi Arabistan ekibi Al Raed’de buluştu. Bu iki oyuncuyu buluşturan ise spektaküler teknik direktör Marius Sumudica oldu.

Marius Simudica bir dönem ülkemizde hem Çaykur Rizespor’u hem de Yukatel Kayserispor’u çalıştırmıştı. Bu takımları çalıştırdığı sırada Kayserispor’da Silivu Lung’un, Çaykur Rizespor’da ise Damjan Djokovic’in hocalığını yapmıştı.

Marius Sumudica

Marius Sumudica ve Kayserispor

2017 18 futbol sezonunda Kayserispor’u çalıştıran Marius Sumudica, Kayserispor kariyerine çok iyi başlamıştı. Kayserispor’un başında çıktığı ilk 20 maçta sadece iki mağlubiyet alan Sumudica önderliğinde Kayserispor ligin flaş takımı konumuna yükselmişti. Sumudica Kayseri’nin başındayken kalede de Romanyalı file bekçisi Silviu Lung vardı.

Silviu Lung, 2017 18 futbol sezonunda Romanyalı teknik adam ile beraber Kayserispor’a gelmişti. Kayserispor’un başında 39 maça çıkan Romanyalı teknik adam, bu 39 maçta 1.62 puan ortalaması tutturmuştu. Yani 34 maç üzerinden değerlendirdiğimizde 55 puan yapar ki Süper Lig için gayet iyi bir puan çıkar ortaya. Örneğin geride kalan 2021 22 futbol sezonunu 13. sırada bitiren Galatasaray 38 maçta 52 puan toplamıştı.

Türkiye’de Kayserispor ile iyi izler bırakan Sumudica sonrasınra Çaykur Rizespor ve Gazişehir ve Yeni Malatyaspor’u çalıştırmak için de ülkemize gelmiş, renkli kişiliği, sivri söylemleri ile derin izler bırakmıştı.

Bugün Suudi Arabistan takımlarından Al Raed’in başında olan Romanyalı teknik adam bu transfer döneminde Türkiye’den tanıdığı isimlere Suudi Arabistan kapılarını açtı ve yüklü kontratlarla onları takımına kazandırdı.

Kayserispor formasını 4 sezondur başarı ile terleten, ligin en iyi kalecileri arasında gösterilen Romanyalı eldiven Silviu Lung, Kayserispor formasını 4 sezonda 124 kez giydi.

Silviu Lung

Silviu Lung Kalsın İsteniyordu

Silviu Lung ile sözleşmesi biten Yukatel Kayserispor, transfer tahtasının da kapalı olması nedeniyle tecrübeli kaleciyi takımda tutmayı planlıyordu, ancak Suudi Arabistan’dan gelen teklif işleri Kayseripor aleyhine değiştirdi. Silviu Lung hem çok başarılı bir kaleciydi hem de Kayseri şehrinde kişiliği ile de kendisini çok sevdirmişti.

Silviu Lung, bu sene sözleşmesi biten oyuncular arasında takımda en çok kalması istenen oyuncuydu taraftarlara göre. Ne var ki Marius Sumudica, yaptığı teklif ile dengeleri alt üst etti. Silviu Lung, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Kayseri camiasına teşekkür etti ve şehirden ayrıldı. Kısa süre sonra Suudi Arabistan takımı A l Raed’e transferi açıklanan oyuncunun böylece neden Kayserispor teklifi ile pek ilgilenmediği de anlaşılmış oldu.

Türkiye’de çalıştığı dönemde para temalı konuşmalarıyla sık gündeme gelen Marius Sumudica şu an istediği bütçelere kavuşmuş gibi görünüyor. Kayserispor’dan Silviu Lung’u, Çaykur Rizespor’dan ise Damjan Djokovic transfer ettirin Romanyalı teknik adamın Türkiye pazarından başka oyuncu isteyip istemeyeceği ise merak konusu.

Sumudica oyunculara yüksek kontratlar verirken, bonservisi elinde olan isimleri tercih edip de bonservis bedeli ödetmemesi ile de dikkat çekmiş durumda.