20 Nisan 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Manolis Siopis’in Yeni Adresi Cardiff City Oldu

Trabzonspor, 2023 – 2024 sezonu öncesinde çok ciddi sorunlar ile karşı karşıya kaldı. Her şeyden önce, yeni transferlerin sakatlanmaları, camia adına büyük bir sorun oldu. Southampton’dan 2.5 milyon Euro karşılığında transfer edilen Mislav Orsic, idmanda yaşamış olduğu sakatlığın ardından sezonu kapattı. Bunun yanı sıra, bir diğer yeni transfer Joaquin Fernandez de ciddi bir sakatlık yaşadı. Onun da tedavisi halen daha devam ediyor.

Bordo mavili kulüpte yeni sezon öncesinde bir de Manolis Siopis krizi yaşandı. Yönetim, Yunan futbolcunun sözleşmesini yenilemek istiyordu. Ancak, Manolis Siopis, sözleşme yenilemeyi düşünmüyordu. Hatta, bir an önce bordo mavili kulüpten ayrılmak istiyordu. Yönetim, oyuncuyu ikna etmeyi başaramayınca onunla sözleşme fesih görüşmeleri yapmaya başladı.

Oyuncunun Sözleşme Fesih Şartları Çok Konuşuldu

Trabzonspor, geçtiğimiz günlerde hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak Manolis Siopis’in sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu. Bunun yanı sıra, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na söz konusu fesih ile ilgili detaylı bir açıklama yapıldı. Buna göre, 29 yaşındaki oyuncu, Trabzonspor’a sözleşme fesih bedeli olarak 242 bin 500 Euro ödeyecek. Ayrıca, fesih dolayısıyla oyuncunun menajerine ödenmesi gereken 257 bin 500 Euro tutarındaki menajerlik ücreti de iptal oldu. Trabzonspor, fesihten 500 bin Euro kazanmış oldu.

Manolis Siopis ile ilgili detaylar bununla sınırlı değil! Oyuncunun 31 Aralık 2023 tarihine kadar Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri veya Premier Lig’den bir kulübe transfer olması halinde Trabzonspor’a 700 bin Euro daha ödeme yapması gerekecek. Buna ek olarak, oyuncunun Süper Lig’den bir kulübe transfer olması halinde Trabzonspor’a 2 milyon Euro ödeme yapması şart! Sonuç olarak, Trabzonspor’un son yılların belki de en dikkat çekici anlaşmasına imza attığından bahsedebiliriz.

Yunan Futbolcu Erol Bulut ile İngiltere’de Buluştu

Cardiff City, 2023 – 2024 sezonunda Championship’te mücadele edecek. Takımı, bu sezon yakından tanıdığımız bir isim çalıştıracak. Yıllarca Süper Lig’de görev yapan hatta bir dönem Fenerbahçe’yi de çalıştıran Erol Bulut, Cardiff City’nin yeni teknik direktörü oldu. 3 Haziran 2023 tarihinden bu yana Cardiff’in başında olan Erol Bulut’un transfer edilmesini özellikle istediği isimlerden birisi de Manolis Siopis idi. Yunan futbolcu, Erol Bulut’un Alanyaspor’u çalıştırdığı dönemde kadroda yer alıyordu. İkili, çok uzun bir sürenin ardından yeniden aynı takımda buluştu.

Manolis Siopis, 2021 – 2022 sezonu öncesinde Trabzonspor’a transfer olmuştu. 29 yaşındaki oyuncu, Trabzonspor forması ile iki sezonda toplam 77 maçta görev yaptı. Bu maçlarda sahada 4 bin 792 dakika kaldı. Bir asist yapabildi. Ancak, bu oyuncunun performansı oldukça değerliydi. Bilhassa ön liberoda harika bir oyun ortaya koyan Manolis Siopis, Trabzonspor’un 2021 – 2022 sezonunda şampiyon olmasını sağlayan isimlerin başında geliyordu.