18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Mame Thiam Satış Listesinde

Ekonomik olarak çok zor günler geçiren Kayserispor’da hem maliyeti hem de getirebileceği gelir sebebiyle Mame Thiam satış listesine konuldu.

Korkulu günler yaşadığı 2021 22 sezonunda lige tutunmayı başaran Kayserispor’da geçen yıldan kalan ekonomik sıkıntılar hala devam ediyor. Transfer tahtasını henüz açamayan kulüp belki de transfer yapamadan sezona başlamak zorunda kalacak.

Çağdaş Atan Kabullendi

Transfer tahtası kapalı olan kulüpte genç teknik adam Çağdaş Atan transfer tahtası hiç açılmayacakmış gibi düşünerek lige hazırlandıklarını söylemişti. Başkan Berna Gözbaşı da ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiklerini kabul ederken her takımın benzer zorlukları yaşadıklarını ancak kendilerinin mevcut kadroyu koruyabilmek gibi bir avantajları olduğunu ve Kayserispor’un iyi bir kadrosu olduğunu söylemişti. Bu bağlamda dış transferde şimdilik hareketsiz olan sarı kırmızılı kulüp i transferde sözleşmesi biten her oyuncusuyla tek tek görüştü. Ne var ki Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’nın kadroyu koruma hayali tam olarak gerçekleşmedi. Bazı yabancı futbolcularıyla yollarını ayıran kulüp ayrıca bazı oyuncularını da satış listesine koydu. Bunlardan birisi de Kayserispor’un yıldızı Mame Thiam.

Mame Thiam 1

2021 22 sezonunun başında 1,5 milyon avro bonservis bedeliyle Fenerbahçe’den Kayserispor’a gelen yıldız oyuncu 30 Haziran 2024’e kadar Kayserispor ile sözleşme imzalamıştı. Kayserispor formasıyla çıktığı 24 maçta 11 gol atıp 5 tane de gol pası veren Mame Thiam bu anlamda Kayserispor’un en büyük hücum gücü oldu. Attığı gollerle taraftarın da sevgilisi olan Mame Thiam hem yıllık ücretinin yüksekliği hem de taliplerinin olması sebebiyle satış listesine konuldu.

Mame Thiam İçin İstenen Bonservis Ücreti

Kayserispor, yıldız oyuncusu için 5 milyon avro bonservis bedeli belirlemiş durumda. 29 yaşındaki Senagalli yıldızı isteyenlerin bir hayli fazla olduğu ve belirlenen bu rakam olmasa da buna yakın bir bonservis bedelinin yıldız oyuncudan elde edilebileceğine kesin gözüyle bakılıyor. 9 Ekim 1992 doğumu oyuncu sıklıkla sol kanatta görev alsa da sağ ayağını kullanan bir hücum oyuncusu. Forvet bölgesinin her mevkiinde görev yapabilen oyuncu 34 defa giydiği Fenerbahçe formasıyla da 8 gol atıp 4 de asist yapmıştı.

Mame Thiam 2

Ülkemizde Kayserispor ve Fenerbahçe’den önce Kasımpaşa formasıyla izlediğim Mame Thiam 28 maçta 12 gol atıp 5 de asist yapmıştı. Takımının skor yükünü ciddi şekilde omuzlayabilen Thiam ayrıca mücadeleci yapısıyla da formasını giydiği kulüp taraftarlarınca hep çok sevilen bir isim oldu. Süper Lig’de forma giydiği 79 maçta 28 gol atan Thiam yaptığı asistler de eklenince her iki maçta bir defa skora etki etme ortalamasını yakalamış durumda. Gittiği her takımda belirli bir standardın üzerinde performans gösteren Mame Thiam için, yaşının da 29 olduğu düşünülünce, Kayserispor’un istediği bonservis bedelini ödeyecek takımların olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Önümüzdeki günlerde Thiam’ın Kayserispor camiasına veda etme olasılığı oldukça yüksek olmakla birlikte taraftarların aklındaki soru transfer tahtası da kapalıyken Thiam’ın eksikliğinin nasıl giderileceği.