20 Nisan 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Konyaspor’un Golcü Alternatifi

Geride kalan sezonda Süper Lig’de çok başarılı bir performans sergileyen Konyaspor’da buna rağmen gol hatlarında görev yapan oyuncuların performansları beklenti altında kalmıştı. Yeşil Beyazlı takımın bu durumu teknik direktör İlhan Palut başta olmak üzere pek çok isim tarafından çözülmeye çalışılsa da gol yollarında istenen verim alınamadı. Bununla birlikte gelecek sezon hem Avrupa hem de Türkiye mücadelesi verecek olan Konya temsilcisi net bir golcü transferiyle bu problemi halletmeyi umuyor. Basında son olarak Alexandre Pato ile ilgilendiği iddia edilen Anadolu Kartalının alternatif olarak da Rizespor’da sergilediği performansla parmak ısırtan Joel Pohjanpalo’yu düşündüğü belirtiliyor. 

Golcü Arayışı Sürüyor

Geride kalan sezonda Süper Lig’in tartışmasız en başarılı takımlarından biri olan Konyaspor, gelecek sezona yönelik olarak hazırlıklarına devam ediyor. 

Yeşil beyazlı takımda geride kalan sezonun beklenti altında kalan bölgesi kesinlikle gol yollarıydı. Bu bölgede istenilen verimin alınamaması daha başarılı sonuçların gelmesine de ister istemez olumsuz bir şekilde etki etti.

Bununla birlikte Konyaspor gelecek sezona hem Avrupa hem de Türkiye’de başarılı bir performans sergileme parolasıyla gireceği için gol yollarına da net bir performans sergileyebilecek oyuncu takviyesi yapmayı hedefliyor.

Basında yer alan son iddialar bu ismin bir dönem dünya futbolunun en gözde isimlerinden biri olan Alexandre Pato olduğu yönünde. Bununla birlikte Brezilyalı yıldızın kariyerinin eskisi kadar şaşalı olmadığı ve birçok kronik sorunu da beraberinde getireceğini hemen hemen herkes tahmin edebiliyor.

Bu bağlamda oyuncunun maddi külfetini de düşünen Konya temsilcisi, Süper Lig’de sergilediği performansla kendisini ispat eden Joel Pohjanpalo’yu da alternatif olarak düşünüyor. 

İskandinav Golcünün Yükselişi

Geride kalan sezonda Alman temsilcisi Bayer Leverkusen’den kiralık olarak geldiği Rizespor’da forma giyen Joel Pohjanpalo, takımı küme düşmesine rağmen sergilediği performansla fark yaratan isimlerden biri olmayı başardı.

İskandinav golcü attığı gollerle, arkadaşlarına yaptığı servislerle dikkat çekti. 16 gol atarak sezonu tamamlayan golcü oyuncunun performansı Rizespor taraftarında da güzel hatıralar bırakırken oyuncuyu da diğer takımların radarına sokmuştu.

Tüm bunlarla birlikte bir dönem Beşiktaş’ın da oyuncuyla ilgilendiğine dair dedikodular ortaya çıkmıştı. Ancak Siyah Beyazlı takım gol yollarına istediği oyuncuları ekledi ve ekstra bir golcüye ihtiyacı kalmadı.

Bu bağlamda Konyaspor’un oyuncuyu kadrosuna katmayı düşünmesi durumunda çok zorlanacağı bir yarışın olmadığını ifade etmek mümkün olabilir. Bir yandan da Avrupa’ya gidecek olmak gibi ciddi bir avantajı elinde tutan Konyaspor bu sayede oyuncuyu daha da kolay bir biçimde ikna edebilir.

Geride kalan sezonda istediği golcü performansını yakalayamayan Yeşil Beyazlı ekibin gelecek sezon zincirin eksik halkasını tamamlaması durumunda daha komple bir kadro yakalayacağını tahmin etmek zor değil.

Teknik direksiyonda İlhan Palut ile birlikte Konyaspor’u heyecan verici bir sezon bekliyor.