20 Nisan 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kombine Fiyatları Açıklandı

Kayserispor’da 2022 23 futbol sezonu için geçerli olan kombine bilet fiyatları açıklandı. 4 Temmuz Pazartesi günü satışa çıkacak biletlerin fiyatları ile ilgili taraftarların yorumları farklı farklı oldu.

Kombine bilet fiyatlandırması şu şekilde;

Kuzey Alt (Tüm Bloklar): 200 TL
Kuzey Üst (Tüm Bloklar): 300 TL
Batı Alt (A-B-F-G Blok): 1000 TL
Batı Alt (E-C Blok): 1500 TL
Batı Alt (D Blok): 2000 TL
Batı Alt (B-F Blok-Balkon): 1250 TL
Batı Alt (E-C Blok-Balkon): 2000 TL
Batı Alt (D Blok-Balkon): 2500 TL
Doğu Alt (A-G Blok): 500 TL
Doğu Alt (B-F Blok): 800 TL
Doğu Alt (E-C Blok): 1000 TL
Doğu Alt (D Blok): 1500 TL
Doğu Alt (D Blok Balkon): 1500 TL

Bu fiyatlandırmaya göre 2022 23 futbol sezonunda en ucuz kombine fiyatı 200 Tl olurken en yüksek fiyat ile 2500 TL oldu. Geç yıl taban fiyat yine 200 TL iken en pahalı kategori olan Batı Alt Balkon 1500 TL olarak düzenlenmişti.

Kombine 1

Bu Kombine Fiyatları Fazla

Takımın transfer tahtasını açamaması, 3 transfer dönemi boyunca transfer yasağı alabileceği söylentilerinin olması karşısında bazı kategorilerdeki bilet fiyatlarına zam yapılmasını eleştiren taraftarlar vardı. Takım ekonomik olarak zor dönemlerden geçiyoruz diyerek küçülmeye giderken ve transfer yapılmama ihtimaline göre hazırlıklar devam ederken bazı kategorilere zam yapılması taraftarların tepkisini çekti. Küçülmeden bilet fiyatlarının da etkilenmesi gerektiğini savunan taraftarlar geçen yıldan daha kalitesiz bir takımı daha pahalıya izlemek istemediklerini belirttiler. Sosyal medyada Kayserispor resmi Twitter hesabından paylaşılan bilet fiyatlarının altına profillerinden başka takım taraftarı olduğu anlaşılan futbolseverlerinde yorumlar yaptığı görüldü. O taraftarlar da bilet fiyatlarını fazla bulduklarını dile getirdiler.

Karşıt Görüşler de Var

Tüm Kayserispor taraftarı aynı fikirde değildi. Kombine bilet fiyatlarını pahalı bulanların aksine bu fiyatları makul hatta ucuz bulan da pek çok taraftar oldu. Ülkede her şeyin zamlandığını ve ciddi bir enflasyon olduğunu dile getiren taraftarlar, özellikle geçen yıl ile aynı fiyatla satışa çıkarılacak olan bazı kategoriler için yönetime övgü yağdırdı.

Bu sene 19 takımla oynanacak olan Süper Lig’de Kayserispor evinde 18 maça çıkacak. Bu 18 maç içerisinde 3 büyük kulüple oynanacak maçlar da olduğu hesaba katılınca Kuzey Tribünü’nün 200 TL ve 300 TL olarak belirlenen fiyatları çok makul bulundu. Özellikle bu iki tribün biletlerinin kısa sürede tükeneceğinden emin olan taraftarlar ise biletlerin satışa çıkacağı 4 Temmuz tarihini şimdiden iple çekiyorlar.

Diğer yandan geçen yıla göre zamlanan üst kategoriler için ise Kayseri’nin önde gelen iş adamlarının seferber olması bekleniyor. İçinden geçilen bu ekonomik darboğazda herkese görev düştüğünü belirten yönetim, sadece taraftara sırtlarını dayamamaları gerektiği, o sebeple Kuzey Tribünü’ne zam yapılmadığı ve Kayseri’nin önde gelenlerinin elini taşın altına sokması gerektiğini belirtti.