25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kevin Luckassen de Yolcu

Yukatel Kayserispor kadrosundaki fazlalıkları boşaltmaya devam ediyor. Gana asıllı Hollandalı oyuncu Kevin Luckassen de gidecek oyuncular arasında ve adres de Adanaspor gibi duruyor.

Kevin Luckassen

Kadro Planlaması Devam Ediyor

Transfer tahtası kapalı olan Yukatel Kayserispor’u zor bir sezonun beklediğini artık herkes biliyor. Diğer yandan, teknik direktör Çağdaş Atan, ilk andan beri bu durumun farkında ve bunu bahane etmek yerine sürekli çözüm üretmeye çalışıyor. Hayallerimiz bütçelerden büyük mottosuyla takımın başına geçen Çağdaş Hoca tüm hazırlıkları transfer tahtası hiç açılmayacakmış gibi yapacaklarını söylemişti.

Aslında Yukatel Kayserispor, 2021 22 futbol sezonunda düşme korkusu yaşamış olsa da kadro kalitesi hayli iyi bir takımdı. Zaten bu sayede kritik haftalarda, kritik maçlarda gerekli puanları almayı başarmış ve lige tutunmuştu. 2022 23 futbol sezonunda transfer yapamayan takım, en azından eldeki kadroyu korumayı planlamıştı. Üstelik geçen sene sakatlık sebebiyle yararlanamadığı Ali Karimi ve Mensah gibi oyuncuların kampta dikkat çekici performanslar sergilemesi de bir anlamda onların yeni transfer gibi algılanmasını sağladı. Özellikle geçen sezon sakatlığı sebebiyle direkt lisansı dondurulmuş olan Ali Karaimi’ye bu sezon başında lisans çıkarılmış olması onun direkt yeni transfer olarak algılanmasına neden oluyor.

Kayserispor kadrosunu büyük ölçü de korumuş olsa da Silviu Lung gibi ciddi kayıplar da yaşamadı değil. Bu sene mevcut kadroda transfer yapılamaması sebebiyle en büyük sıkıntının kale mevkiinde yaşanacağı öngörülüyor. Çağdaş Atan rotasyonda sıkıntı yaşamaları halinde altyapıdan takviye alışacaklarını söylemişti. Bu doğrultuda, yakın zaman önce Kayserispor, altyapı kalecilerinden birini A takıma alıp onunla 3 yıllık profesyonel sözleşme imzalamıştı.

Silviu Lung

Diğer yandan Kayserispor Çağdaş Atan’ın raporu doğrultusunda 2022 23 futbol sezonunda kadroda düşünmediği isimleri de elde çıkarmanın derdinde. Bu minvalde sarı kırmızılı ekipten son ayrılan isim büyük umutlarla gelen ama bekleneni vermekten çok uzak bir performans sergileyen Hollandalı forvet Kevin Luckassen oldu.

Kevin Luckassen 800 Bin Avroya Gelmişti

Kevin Luckassen 2020 21 futbol sezonu devre arasında Romanya’nın FCV Farul Constanta takımından 800 bin avro bonservis bedeli ödenerek transfer edilmişti. O sezon 14 maçta forma giyen oyuncu sadece 1 gol atarak beklentinin çok ama çok altında kalmıştı.

Geride kalan 2021 22 sezonunu Romanya Ligi’nde kiralık olarak geçiren oyuncu ligde 27 maçta 6 gol atmasına rağmen hem istatistikleri hem de performansı Yukatel Kayserispor tarafından yetersiz bulundu. Forvetinde Mustafa Pektemek ve Gavranoviç gibi iki tecrübeli golcüsü olan Yukatel Kayserispor, bu sene biraz daha daraltılan yabancı oyunu sınırını da düşünerek Gana asıllı Hollandalı hücum oyuncusu ile yolları ayırmaya karar verdi. Kayserispor ile 2022 23 futbol sezonu sonuna kadar sözleşmesi olan siyahi forvet ile karşılıklı edimlerden vazgeçilerek yolların ayrılması konusunda mutabakata varıldı.