25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’un Yeni Teknik Adamı Petrescu

Hes Kablo Kayserispor, Teknik direktör Samet Aybaba ile yollarının ayrıldığını duyurduktan sonra yeni teknik direktörünün Dan Petrescu olduğunu açıkladı. Süper Lig’in 16. Haftasında 21. Sırada bulunan Hes Kablo Kayserispor, Rumen Teknik Direktör Dan Pertescu ile anlaşmaya vardığını duyurdu.

Takımın 3. Teknik İsmi

Hes Kablo Kayserispor sezona teknik direktör Bayram Bektaş ile başladı ve 6 hafta sonra Bayram Bektaş ile yollarını ayırarak Samet Aybaba ile anlaşmıştı. Samet Aybaba ile uzun bir süre yoluna devam etmişti fakat alınan yenilgilerden sonra Aybaba ile de yollarını ayırma kararı aldı.

Geçtiğimiz günlerde oynanan Beşiktaş maçı sonrasında Samet Aybaba ile de yollarını ayıran Hes Kablo Kayserispor’un yeni teknik direktörü Romen teknik adam Dan Pertescu oldu. Takım Lig’in yarısı bitmeden 3. Teknik adam anlaşması sağladı.

Hes Kablo Kayserispor, ligin devamında Dan Pertscu ile toparlanmayı bekliyor. Diğer iki teknik isimden istediğini alamayan Hes Kablo Kayserispor’un Rumen teknik adamdan beklentileri şuan için oldukça yüksek.

Hes Kablo Kayserispor kulüp başkanı Berna Gözbaşı, sabah saatlerinde teknik direktör Samet Aybaba’nın görevini sonlandırırken aynı gün öğleden sonra Rumen direktör Dan Pertescu ile anlaştı.

Çarşamba günü Kayseri’ye gelecek olan Pertescu, Perşembe günü takımın başında yer alacak. Denizlispor maçına yapı hocası ile çıkacak olan sarı kırmızılı takımın başında, Yeni Malatyaspor ile sahasında oynayacağı maça Rumen Teknik Direktör Dan Petrescu yer alacak.

Samet Aybaba ile Kötü Ayrılık Olmadı

Hes Kablo Kayserispor’un kulüp sözcüsü Mustafa Tokgöz, teknik direktör Samet Aybaba ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdıklarını açıkladılar.

Mustafa Tokgöz, yaptığı açıklamada takımın teknik direktörü Samet Aybaba ile yaptıkları toplantı doğrultusunda deneyimli teknik adamın takım ile devam etmeme kararı aldığını açıkladı.

Mustafa Tokgöz, deneyimli teknik adam Samet Aybaba’nın Kayserispor camiası için bir yer teşkil ettiğini vurgularken ayrılık ile ilgili şu sözleri kullandı;

“Samet hoca camiamızın abisidir, büyüğümüzdür. Kulübümüzde görev yapan hocalar arasında bizim için en değerli, saygı duyulan hocadır.

Hocamızla görüştük ve anlayış çerçevesi içerisinde ayrılma kararı aldık. Hocamıza bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. Yolu açık olsun. Kayserispor olarak kısa zamanda takımımızı daha ileriye taşıyacak hocayla anlaşıp, takımın başına geçireceğiz.”