4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’un Yeni Sezon Formaları

Yukatel Kayserispor’un yeni sezon formaları göz kamaştırıyor. Daha önce taraftarın beğenisine sunulan sarı kırmızı çubuklu forman ve siyah formanın ardından şimdi de düz sarı formayı görücüye çıkardı.

Forma sadeliğin şıklığının somut bir göstergesi olmakla birlikte çok da önemli bir datayı üzerinde barındırıyor. Daha önce tanıtılan çubuklu forma ve siyah forma, taraftardan gelen yoğun talep sonucu şekillenen Erciyes Dağı detayıyla göz kamaştırmıştı.

Sarı Kırmızı & Siyah Formalar

Sarı kırmızı çubuklu, klasik bir çubuklu formanın çok ötesinde modern çizgilere sahip. Basit bir sarı kırmızı geçiş yerine sarının zerine kırmızı sert detaylar işlenmiş. Kayserispor bu yeni renkleri ile kendini güncelledi.

Bu detay hem formayı hareketlendirip modern bir görünüm sunmuş hem de adeta takımın mücadeleci ruhunu ortaya koymuş, mücadelenin izleri formadaki sarı çubukların üzerine işlenmiş. Ve elbette taraftardan gelen yoğun talep doğrultusunda Erciyes Dağı’nı simgeleyen ve dahası dağın zirvesinin tam da Kayserispor armasının altına denk geldiği motif ise son yılların en yaratıcı işlerinden biri olmuş. Adeta armayı Erciyes Dağı’nın zirvesine çıkaran bu detay taraftardan da tam not aldı.

siyah forma

Deplasman maçları için tasarlanan siyah forma ise düz siyah bir tasarım, ancak kollardaki sarı kırmızı detaylarla forma hareketlendirilmiş. Ayrıca siyah için seçilen ton da çok beğenildi. Fakat bu foradaki en büyük detay yine Erciyes Dağı’nı simgeleyen çizgiler.

Sarı kırmızı çubuklu formadaki tek renk çizginin aksine bu kez Erciye Dağı motifi için sarı ve kırmızı çizgiler birlikte kullanılmış. Düz siyah formanın üzerinde Kayserispor’un renklerinin üstelik de Erciyes Dağı motifi için kullanılmış olması yine çok anlamlı ve yaratıcı bir fikir olmuş.

Alternatif Üçüncü Forma: Sarı Forma

Kayserispor, iki formanın ardından üçüncü formayı sosyal medya hesabından taraftarları ve kamuoyu ile paylaştı. İlk iki tasarımda çok beğenilen Erciyes Dağı detayının üçüncü alternatif olarak adlandırılan sarı forma da yer almaması başta şaşkınlık yaratsa da sonrasında bu formanın da başka bir detay içerdiği anlaşıldı. Yukatel Kayseripsor’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada da formadaki bu detay özellikle vurgulandı.

Göğüs bölümünde birbirine doğru uzanan iki elin başta taraftarlar ile kulübü simgelediği düşünülse de resmi hesaptan yapılan açıklama ile birlikte Bunun KADES sembolü olduğu anlaşıldı. Ve ironik belki ama kadın taraftarların pek çoğu henüz açıklamayı okumadan bile sembolü görür görmez bunun KADES logosu olduğunu anlayıp formaya yoğun ilgi gösterdiler.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalığı artırmak amacıyla sürekli olarak konferans ve eğitimler düzenlenirken Yukatel Kayseripsor’un böylesine şık bir şekilde bu farkındalığa katkı sunması taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanacak bir iş.