15 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’un Sonu Dramatik Oldu

Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda aldığı başarılı sonuçlarla dikkatleri üstüne çeken Kayserispor adına sezonun en önemli maçı dramatik bir şekilde geride kaldı. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi takımları eleyerek Finale çıkan Sarı Kırmızılı ekip, Final aşamasında eşleştiği Sivasspor karşısında çok can sıkıcı bir gol yedi ve sahadan 3-2 mağlup ayrıldı. Bu sonuçla birlikte Sivasspor tarihinin ilk Türkiye Kupası’nı kaldırırken Kayseri tarafında finali bağlayamamış olmanın derin hüznü ve hayal kırıklığı mevcuttu.

Olmasaydı Sonumuz Böyle

Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda dikkat çeken sonuçlar alarak iyi işler çıkartan Kayserispor için sezonun en önemli olayı Türkiye Kupası’nda gösterilen başarılı performanstı.

Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor gibi takımları birer birer turnuva dışına itmeyi başaran Kayseri temsilcisi, Final aşamasında bu sezon pek de iyi bir görüntü sergilemeyen Sivasspor ile eşleşmişti. Tüm taraftarlar ve camia deyim yerindeyse yüzüp kuyruğa gelen Hikmet Karaman ve oyuncularının bu noktada kupayı kaldıracak taraf olacağına inanıyorlardı.

Futbolseverlerin bazıları tarafından Anadolu Derbisi de olarak nitelendirilen final aşamasında heyecan gerçekten yüksekti. İki taraf da birbirlerinin hatalarını çok iyi değerlendirmeyi başarırken finalin genel kaderi bu maçta da tecelli etti.

Bu kadar yüksek stresin ve baskının hissedildiği dakikalarda hata yapma eğilimi ister istemez artar ancak zaferi getiren de bu eğilimler karşısında başarılı bir iş çıkartmak olur. Normal süresi eşitlikle biten maçın uzatma dakikalarında gelen 3’üncü gol Sivasspor’u tarihinin ilk Türkiye Kupası zaferine taşırken Kayserispor adına da büyük bir drama yarattı.

Sarı Kırmızılı ekip tarihinde 2’inci kez Türkiye Kupası’nı kaldırmayı hedeflediği ve bu sezon bu amaç uğruna çok fazla ödün verdiği için gerçekten büyük bir hayal kırıklığını çok derinde hissetti. Bununla birlikte maçın çok basit bir hatadan kaynaklı olarak yenen golle kaybedilmiş olması da camianın hüznünü ve acısını ister istemez daha çok arttırıyor.

Sivasspor tarafında ise üst üste Avrupa’ya gidebilecek olmanın heyecanı, ilk kez bir kupayı kaldırmış olmanın haklı gururu ve zaferin sarhoşluğu yaşanıyor.

Şimdi Ne Olacak

Öte yandan bilindiği üzere özellikle Süper Lig’in son düzlüğünde yaşanan sıkıntılar sonrasında Teknik Direktör Hikmet Karaman ile tartışmalar artmış ancak tecrübeli teknik adamın kulübü finale kadar taşımış olmasından kaynaklı herhangi bir karar alınmamıştı.

Basında oluşturulan intiba ise Hikmet Karaman’ın finalde başarılı olamaması durumunda gelecek sezon Kayseri temsilcisinin başında olamayacağı yönündeydi. Nitekim beklenen gerçekleşti ve Karaman ile yollar kısa bir süre içerisinde ayrıldıktan sonra Çağdaş Atan göreve getirildi.

Gelecek sezona dair planlamalara başlaması gereken Kayserispor’un en kısa sürede toparlanıp tekrardan ayağa kalkması ve kısa süre içerisinde kupayı kaldırabilmesi herkesin temennisi.