25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’un Serisi Sona Erdi

Süper Lig’in 23’üncü haftasında ligin en formda ekiplerinden Kasımpaşa ile Kayserispor’un arasında oynanan müsabakada kaybeden taraf Kayserispor oldu. Sarı Kırmızılılar, 12’inci dakikasında Mario Gavranovic ile öne geçtiği maçta üstünlüğünü çok fazla koruyamadı ve Kasımpaşa’nın hem set oyununda hem de geçiş oyununda güçlü yapısı karşısında zorlandı. Sahadan 3-1 mağlup ayrılarak 6 maçtır devam eden yenilmezlik serisinin sona ermesine engel olamayan Kayserispor’da bireysel performanslarda da dikkat çekici sıkıntılar vardı.

Kayserispor’un Hayal Kırıklığı

Son haftaların en formda takımlarından birisi olan ve oynadığı son maçta Başakşehir’i 1-0 mağlup etmeyi başararak oldukça kritik bir galibiyet alan Kayserispor, 23’üncü hafta müsabakasında Kasımpaşa’nın konuğu oldu.

Kasımpaşa karşısında maça hızlı başlayan ve 12’inci dakikada golü bularak güzel bir başlangıç yapmayı da başaran Kayserispor, üstünlüğünü sadece 4 dakika koruyabildi. Kasımpaşa’nın geliştirdiği pozisyonda talihsiz bir şekilde kendi kalesine gol atan Yasir Subaşı’nın golüyle birlikte maça eşitlik gelirken, bu golün Kayseri temsilcisini moral açısından olumsuz etkilediğini söylemek yanlış olmaz.

Bu golden sonra morallenen ve Kayserispor kalesine ataklarını sıklaştıran Kasımpaşa’da son haftaların oldukça formda olan iki ismi Umut Bozok ve Ben Ouanes üzerinden kurgulanan ataklara Hajradinovic’in de katılmasıyla birlikte 36’ıncı dakikada gelen gol ise Kayserispor’un gardını düşürdü ve Kasımpaşa’yı da 2-1 öne geçirdi.

İlk yarı ev sahibinin 2-1 üstünlüğüyle sona ererken, ikinci yarıya hızlı başlayan taraf da yine Kasımpaşa’ydı. Çok iyi daralan Kayserispor’un boyunu uzatarak oyunu daha geniş alana yayan ve bu sayede açıklar yakalayan Kasımpaşa, hücumdaki bir diğer silahı olan kontra atakları da bu maçta sergiledi ve 53’üncü dakikada Ahmet Engin ile gelen gol Kayserispor’un fişini çekmiş oldu.

Bu dakikadan sonra Kayserispor tehlikeli ataklar buldu ve bir topu da direkten döndü ancak maç galibiyeti daha çok hak ettiği konusunda kuşku olmayan Kasımpaşa’nın 3-1 üstünlüğüyle sona erdi. Bu sonuçla birlikte Kayserispor’un Süper Lig’de 6 maçtır süren yenilmezlik serisi sona ererken, Kasımpaşa da üst üste 5’inci maçından da galip ayrılmayı başardı.

Dağınık Takım Görüntüsü

Kayserispor adına Kasımpaşa maçının kaybedilmiş olma sebeplerinden birisi de kuşkusuz takımın maçta sergilediği dağınık görüntüydü. Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman ikinci yarıya girerken 3 değişiklik birden yapıp takımın bu durumuna bir önlem almak istediyse de amacına ulaşamadı.

56’da Mustafa Pektemek’in yerine giren Andrea Bertolacci, ilk maçında tam olarak uyum sağlayamamış olduğu ortada bir performans sergilese de bir topunun direkten döndüğünü hatırlamak oyuncunun skor yapmaya ne kadar yatkın bir oyuncu olduğunu anlamak konusunda önemli bir veri olabilir.

Kayserispor adına 6 maçtır süren güzel seri sona erdi ve daha da kritiği takım 7’inci maçını da kaybetmeden araya girmek isterken yenilginin moral bozukluğuyla tatile çıkmış oldu.