23 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Kayserispor

Kayserispor’un İkinci Yarı Tablosu Kötü

Yapılan araştırmaya göre Kayserispor futbol takımı çıkmış olduğu maçlarda özellikle ikinci yarılarda çok gol yedi. Şimdiye kadar geçen 26 haftadan sonra en çok golü ikinci yarı itibariyle kalesinde gören Kayserispor’un maçların ikinci yarısı itibariyle çöküş yaşadığı ifade edildi.

Ligin 26 haftasında kalesinde toplamda 62 gol yiyen Kayserispor’un bu gollerin çoğunluğunu ikinci yarı itibariyle gördüğü de ifade edildi. Maçların ikincisi yarısı itibariyle kalesini gollere kapayamayan Kayserispor’un bu yüzden kaybettiği puanların da mevcut olduğu belirtildi.

Maçların İkinci Yarısındaki Gollere Engel Olunamadı

Yapılan istatistik çalışmalar neticesinde en çok golleri maçların ikinci yarısında yiyen Kayserispor bir türlü bu gollere engel olmayı da başaramadı. Oynadığı 26 maçta yediği gollerden 25’ini ilk yarı itibariyle kalesinde gören Kayseri temsilcisinin ikinci yarı itibariyle ise toplamda 37 gol yediği ifade edildi.

Oynadığı 4 maçta gol yemeyen Kayserispor’un ilk yarım saatlik dilimde 16 gol gördüğü de ifade edildi. İkinci yarım saatlim zaman dilimi içerisinde toplamda 15 gol yiyen Kayserispor’un diğer 31 golü ise son yarım saat içerisinde kalesinde gördüğü belirtildi.