20 Nisan 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’un Genç Futbolcusu Emre Demir’in Barcelona’da Yapacakları Merak Ediliyor

Kayserispor; uzun süreden bu yana Süper Lig’de mücadele ediyor. Sarı kırmızılı takım; bilhassa 2019 – 2020 sezonunu oldukça kötü geçirmişti. Türkiye Futbol Federasyonu; Covid-19 sebebiyle küme düşmeyi kaldırmıştı. Kayserispor; verilen bu karar sayesinde ligde kaldı.

Sarı kırmızılı takım; 2022 – 2023 sezonuna da birçok sıkıntı ile başladı. Her şeyden önce, FIFA’nın kulübe transfer yasağı cezası verdiğini ifade edebiliriz. Yeni sezon öncesinde kadrosunu tek bir oyuncu ile dahi güçlendiremeyen Kayserispor’da altyapıya güveniliyor. Gelin, Kayserispor altyapısından yetişen ve Barcelona’ya transfer olmayı başaran Emre Demir’in hikayesine yakından bakalım!

Kayserispor Emre Demir Transferinden 2 Milyon Euro Kazandı

Sarı kırmızılı takım; FIFA’nın vermiş olduğu transfer yasağı cezasını bir avantaja çevirebilir. Kulübün altyapısında birbirinden değerli genç oyuncular bulunuyor. Onlar da tıpkı Emre Demir gibi A takıma yükselebilirler. Burada yapacakları çıkış sayesinde kendilerini farklı kulüplerde bulabilirler. Bu sayede, Kayserispor’a para kazandırabilirler.

Emre Demir; 1 Temmuz 2022 tarihinde Barcelona’ya transfer oldu. Ünlü İspanyol kulübü; Emre Demir için Kayserispor’a 2 milyon Euro ödedi. Bunun yanı sıra, Kayserispor’a oyuncunun Barcelona’da göstereceği performansa bağlı olarak bonus ödemesi de yapılabilir. Bir başka deyişle, Kayserispor; Emre Demir transferinden bir hayli karlı çıkabilir.

Emre Demir; Barcelona ile beş yıllık sözleşme imzaladı. 30 Haziran 2027 tarihine kadar ünlü İspanyol kulübünün formasını giyecek. Ancak, A takımda olmayacağını ifade edebiliriz. 2022 – 2023 sezonunda Barcelona B takımının kadrosunda yer alacak. Alt ligde mücadele edecek. Emre Demir; B takımında göstereceği performansa bağlı olarak kendisini ilerleyen yıllarda Barcelona A takımında da bulabilir.

Emre Demir Kimdir?

15 Ocak 2004 tarihinde Mersin’de dünyaya gelmiştir. 1.75 boyundadır. Başta forvet arkası olmak üzere sol ve sağ kanatta da forma giyebilen yetenekli bir hücum oyuncusudur. Sol ayağını tıpkı dünyaca ünlü yıldız Lionel Messi gibi kullanır. Henüz çok genç olmasına rağmen güçlü bir fiziğe sahiptir. İkili mücadelelerde kolay kolay yıkılmaz. Topu ayağına aldığı anda ne kadar yetenekli olduğunu belli eder. Çalım atma, adam geçme, kaleye şut çekme özellikleri oldukça iyidir. Ayrıca, söz konusu özelliklerini daha iyi bir seviyeye getirmek adına çalışması gerektiğinin farkında olan bilinçli bir gençtir.

Emre Demir; futbola Kuvayi Milliyespor altyapısında başladı. 2012 yılında henüz 10 yaşındayken Kayserispor altyapısına transfer oldu. Altyapıda oynadığı futbol ile benzersiz bir yetenek olduğunu belli etti. 2019 yılının Ocak ayında henüz 15 yaşındayken A takımda forma giymeye başladı. Tam 3.5 sezon boyunca Kayserispor’da forma şansı buldu. Bu süreçte 30’u Süper Lig ve sekizi Türkiye Kupası olmak üzere toplam 38 maçta sahaya çıktı. Bin 308 dakika süre aldı. Güzel performansını dört gol ve iki asist ile süsledi.