25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’un Finaldeki Hakemi Belli Oldu

Bu sezon Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda aldığı sonuçlarla dikkat çeken Kayserispor’un fark yarattığı alan kuşkusuz Türkiye Kupası’ydı. Kupa 2’de Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi devleri kupa dışına itmeyi başaran Kayseri temsilcisi bu sayede Final aşamasına kadar geldi ve Sivasspor ile eşleşti. 26 Mayıs tarihinde oynanacak müsabakada Sivas temsilcisini mağlup ederek kupayı uzanmak isteyen Hikmet Karaman’ın takımıyla Sivasspor arasında oynanacak müsabakayı da Halil Umut Meler’in yöneteceği açıklandı.

Son Dans

Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda dikkat çeken sonuçlar alan Kayserispor, bilhassa Türkiye Kupası tarafında fark yarattı. Sarı Kırmızılı takım devleri eleyerek geldiği Final aşamasında Sivasspor ile eşleşmişti.

26 Mayıs Perşeme günü oynanacak müsabakada Sivas temsilcisini devirmeyi hedefleyen Kayserispor’un bu müsabakasını yönetecek hakem de Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklandı.

Merkez Hakem Kurulu’nun 8 Mart tarihli skandalından etkilenmeyen hakemlerden biri olan ve bu sezon formunu yükselten Halil Umut Meler, Türkiye Kupası’nın Finalinde düdük çalacak isim olacak. Meler bu sezon gerçekten tartışmaların en az odağındaki isimdi. Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus gibi isimlerin liste dışı kaldığı, 5 tane hakemin skandallar nedeniyle öne çıktığı sezonda genç hakem rüştünü ispatladı.

FIFA kokartlı Meler, bu sezon 3 Şampiyonlar Ligi, 2 UEFA Avrupa Ligi, 1 Konferans Ligi başta olmak üzere 25 Süper Lig maçı, 2 Türkiye Kupası yöneterek oldukça önemli müsabakalarda görev yaptı. Beşiktaş ile Antalyaspor arasında oynanan Süper Kupa Finalinde de düdük çalan 35 yaşındaki hakem, bu sezon 5’inci kez Kayserispor müsabakasında düdük çalacak.

Kayserispor’un Beşiktaş’ı elediği Çeyrek Final müsabakası, Trabzonspor’u 4-2 mağlup ettiği Yarı Final Müsabakası, Antalyaspor’u 2-0 ile geçtiği Süper Lig 14’üncü hafta müsabakası ve son olarak Kasımpaşa’ya 3-1 mağlup olduğu 23’üncü hafta müsabakasında görev yapan genç hakem, 1 kez Sivasspor maçı yönetmişti.

Hazırlıklar Tamamlanmak Üzere

Öte yandan her iki takım da gerçekten bu noktalara gelmeyi hak ettiler ve şu an finalde olmaktan heyecan duyuyorlar. Kupaya uzanmak için artık son dansa kalkacak olan iki Anadolu temsilcisi de hazırlıklarını tamamlama noktasına geldiler.

Sezonun ilk yarısında Kayseri’de oynanan Süper Lig maçı Kayseri temsilcisinin, Sivas’ta oynanan sezonun son maçı da Sivasspor’un üstünlüğüyle sona ermişti. Bu bağlamda sahanın tarafsız olmasının tarafları nasıl etkileyeceği gerçekten merak konusu.

Tüm bunlarla birlikte hem Hikmet Karaman’ın hem de Rıza Çalımbay’ın bu maçtan sonra görevden ayrılmaları muhtemel gözüküyor. Her iki teknik adam da emek verdikleri camialara veda edeceklerse bu vedayı güzelce yapmak isteyeceklerdir.

Türkiye Kupası heyecanı 26 Mayıs Perşembe günü oynanacak müsabakayla sona erecek. Bu müsabakadan galip ayrılan taraf Avrupa kupalarına giden yolda elemelere katılma hakkı kazanacağı için bu maç ayrıca kritik.