4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’un Aklı Kupada

Bu sezon hem Süper Lig’de hem de Türkiye Kupası’nda ilgi çekici sonuçlar alan Kayserispor, ligin 32’inci  haftasında Göztepe’yi mağlup ederek galibiyet hasretine son verdikten sonra 33’üncü haftada kendi sahasında Rizespor’u konuk etti. Rize temsilcisi karşısında iyi bir performans sergilemekten uzak kalan Sarı Kırmızılı takım bununla birlikte konuk ekibin dış sahadaki kötü performansının da etkisiyle sahadan 1 puanla ayrılmayı başardı. Öte yandan Kayseri temsilcisinin aklının 19 Nisan günü oynanacak Trabzonspor müsabakasında olduğu açıkça belliydi.

Ek Mesai

Bu sezon Süper Lig’de ve Ziraat Türkiye Kupası’nda aldığı sonuçlarla dikkat çeken bir takım haline gelen Kayserispor, ligde üst üste mağlubiyetler aldıktan sonra Göztepe karşısında aldığı galibiyetle hasretini dindirmeyi başarmıştı.

Sarı Kırmızılı ekip ligin 33’üncü haftasında kendi sahasında Rizespor’u konuk etti. Ligin en kötü deplasman takımı olan Rize temsilcisi karşısında kendi taraftarı önünde oynayan Kayserispor, buna rağmen iyi bir performans sergileyemedi.

Takımın ve teknik direktör Hikmet Karaman’ın aklının tamamen 19 Nisan Salı günü oynanacak Trabzonspor müsabakasında olduğu belliydi. Bu bağlamda Rizespor karşısında alınacak herhangi bir puana dahi razı görünen Kayserispor istediğini de almış oldu.

Puanını 42’ye yükselten Kayseri temsilcisi, ligin 34’üncü haftasında ligin en formda ekiplerinden biri olan Antalyaspor karşısında puan veya puanlar arayacak. Bununla birlikte takım adına sezonun en büyük tesellisi ve hatta umudu olan Trabzonspor maçının nasıl geçeceği de birçok şeyi belirleyecek.

Kabul Edilenler

Maçtan sonra yapılan basın toplantısında Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman’ın açıklamaları dikkat çekiciydi. Üst üste 5 mağlubiyet aldıktan sonra ister istemez hedef küçültmek zorunda kalan Kayseri temsilcisinin teknik direktörü için işlerin pek de kolay geçmediği bir dönem yaşandı ve Karaman bu dönemden bir şekilde çıkmayı başardı.

Bununla birlikte kupa müsabakasına vurgu yapan tecrübeli teknik adam, sezonun en büyük mesajı olan kupada en iyi sonuçları almayı hedeflediklerini dile getirdi. Takımın ister istemez vites küçültmesinden pek de memnun olmadığı bilinen Hikmet Karaman adına Türkiye Kupası müsabakaları da bazı açılardan belirleyici olabilir.

Zira VOLE muhabiri Yağız Sabuncuoğlu’nun ifadelerine göre Kayserispor sezon sonunda Hikmet Karaman ile yollarını ayırmayı planlıyor. Bu bağlamda tecrübeli teknik adamın Türkiye Kupası’nda sergileyeceği performansın da önemli olacağı düşünülüyor.

Kayseri temsilcisinin sezon sonunda Hikmet Karaman ile yollarını ayırması durumunda şu an Ümraniyespor’u çalıştırmaya devam eden Recep Uçar veya henüz teknik direktörlük yapmayan eski bir ünlü futbolcuyla çalışacağını ifade eden Yağız Sabuncuoğlu’nun bu ifadelerine dair henüz bir yalanlama gelmiş değil.

Karaman kariyerinin uzun bir aradan sonra en iyi dönemlerini geçirdiği Kayserispor’da üst üste alınan mağlubiyetler nedeniyle gözden düşen bir teknik adam geldi ve ne yazık ki tecrübeli teknik adama camianın da bakışı değişti.