15 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’un 7. Hafta Raporu

Ligin 6. Haftasında Galatasaray karşısında 3-0 gibi çok net bir galibiyet alarak moral toplayan ve teknik direktör Hikmet Karaman ile yükselişe geçen Kayserispor, zorlandığı Giresunspor deplasmanından 1 puan ile ayrıldı. Kayseri temsilcisi ligin 8. Haftasında sahasında Trabzonspor gibi şampiyonluk yolunda iddialı olan bir takımı ağırlayarak galibiyeti arayacak.

Kazanamasan da Kaybetme

Kayserispor teknik direktörü Hikmet Karaman, Giresunspor’un iyi oyununa dair mutlaka bir plan yapmıştır ancak takımının bu kadar savunma yapmak zorunda kalacağını düşünmüş müdür bunu bilmek zor. Maçta Attamah’ın golüyle öne geçmiş olmasına rağmen 4 dakika sonra gol yiyerek üstünlüğünü kaybeden Kayseri temsilcisinin bu maçı unutması onlar için daha iyi olacak. Silviu Lung’un inanılmaz bir performans gösterdiği maçta en büyük şanslarından birisi de Giresunspor’un kalelerine çektiği 21 şutun 11’inin isabetsiz olmasıydı. Orta saha ve hücum varyasyonlarında istediği performansı gösteremeyen Kayserispor’un geçen hafta Galatasaray gibi bir takımı sahadan silmiş olmasına rağmen bu maçta neredeyse sahadan silinmiş olması da hem Giresun tarafının oyun kuvvetini hem de Hikmet Karaman’ın öğrencilerinin çaresizliğini ifade ediyor. Belirli oyuncularına özel müdahale alındığı takdirde oyun kurabilmekte problemler yaşayan Kayserispor’un, Abdullah Avcı gibi oyunun her alanını planlayan bir hocanın takımı olan Trabzonspor karşısında alternatifler üretmesi önemli olacak.

Bernard Mensah’ın Getirdikleri ve Götürdükleri

Hikmet Karaman’ın 2. Hafta takımın başına geldikten sonra oyunun merkezine yerleştirdiği oyunculardan birisi de Bernard Mensah oldu. Mame Thiam ile yakın oynayarak fırsatlar yakalayan ve ikiye birler ile alan açan Mensah, yeteneklerinin sorgulanması zor olan bir oyuncu. Gerçekten çok düzgün ayakları olan ve kuvvetli bir fiziğe sahip olan Mensah’ın 2020/2021 sezonunda hem Galatasaray hem de Beşiktaş tarafından istenmesi, Beşiktaş’a kiralık olarak transfer olması ve en nihayetinde Beşiktaş’ta tutunamaması aşamalarının tamamı yine Mensah’tan kaynaklanan durumlardı. Zihinsel anlamda problemleri olduğu anlaşılan Mensah’ın bazı maçlarda sorumluluk almadan sahada silik bir performans göstermesi, hem yeteneklerine hem de takımına önemli zararlar getiriyor. Giresunspor maçında da maça konsantre olmadığı ortada olan Mensah’ın oyundan düşmüş olması Kayserispor’un oyununun kitlenmesine neden oldu.