25 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’u Tutana Aşk Olsun

Bu sezon geçmiş sezonlara göre çok daha farklı bir görüntü sergileyen ve hedef maçlara odaklanma konusunda çok daha iyi bir performans gösteren Kayserispor, hedef olarak belirlediği bir maçtan daha galibiyetle ayrılmayı başardı. Süper Lig’de 24’üncü haftanın iki açılış maçından birinde kendi sahasında Hatayspor’u konuk eden Sarı Kırmızılı ekip, rakibin son anlarda beraberlik şansları yakaladığı maçtan 4-3 galip ayrılarak kendi taraftarı önündeki iyi serisini sürdürdü.

Kayseri Cehennemi

Bu sezon dış sahalarda en çok gol yiyen takım olmasına rağmen iç sahada çok farklı bir takım haline gelen ve birçok takıma kendi taraftarı önünde zorlu anlar yaşatan Kayserispor, Hatayspor maçında da bu ezberi devam ettirdi.

Milli ara nedeniyle 15 gündür oynanmayan Süper Lig’in 24’üncü haftasında kendi sahasında Hatayspor’u konuk eden Kayseri temsilcisi, ilk 25 dakikasında 2 penaltı bulduğu maçtan 4-3 galip ayrılmayı başardı.

Kelimenin tam anlamıyla gol düellosu olarak geçen bir maçta Hatayspor kalesine gittiği her pozisyonda tehlike yaratmayı başarabilen Kayserispor, bu tehlikelerin büyük kısmında da iyi bir bitiricilik sergileyince sahadan galibiyetle ayrılması işten bile olmadı.

Bununla birlikte maçın 68’inci dakikasında 4-1 öne geçmeyi başararak farkı 3’e çıkaran Hikmet Karaman’ın öğrencilerinin atılan gollerden sonra odaklanmada yaşadığı problemler puan kaybına sebebiyet verebilirdi. Hatayspor, 3’üncü ve 4’üncü golleri yedikten çok kısa sonra hemen cevap vermeyi başarmıştı.

Bu maç öncesinde lige verilen arayı daha iyi değerlendirebilmek adına Antalya’da kamp yapan Kayserispor’da teknik direktör Hikmet Karaman pek çok açıklamada bulunmuştu. Ziraat Türkiye Kupası’nın da eklenmesiyle birlikte çok daha daralacak bir takvimde Hatayspor, Fenerbahçe ve Galatasaray maçları oynayacaklarının altını çizen Karaman, en önemlisinin ise ilk maç olan Hatayspor maçı olduğu mesajını vermişti.

3 hedef maç oynayacak olan Sarı Kırmızılılar, bu 3 maçtan ilkini başarıyla atlatmayı başardı ve iyiden iyiye orta sıralara yerleşti. Şimdiki hedef ise Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu Aşamasında oynanacak olan Fenerbahçe maçı olacak.

Yükselen Özgüven

3 Büyüklerin yarıştan çok erken koptuğu ve Trabzonspor’un dolu dizgin bir şekilde sonuç almaya devam ettiği Süper Lig’de Kayserispor adına hedeflerin de gerçekleşebileceğine dair inanç artmış durumda.

Bu sezonu orta sıralarda bitirmeyi hedefleyen Sarı Kırmızılı ekip adına artık büyük ölçüde bu hedefin gerçekleşebileceğini söylemek pek de yanlış olmaz. Bununla birlikte geriye kalan 14 maç var ve futbol tabii ki her sonuca gebe bir spor.

Ancak burada Kayserispor adına alınan sonuçlar veya puanlardan daha önemli olan faktör, Sarı Kırmızılı ekibin yükselen özgüveni. Nitekim Hatayspor karşısında alınan galibiyetten sonra yayıncı kuruluşa açıklama yapan Kayserisporlu oyuncuların tamamı da artık hedefi Ziraat Türkiye Kupası olarak belirlediklerini dile getirdiler.

Sezonun başında büyük bir kısmı kümede kalmak için savaşacaklarına inanan oyuncuları Türkiye Kupası alma hedefine ikna edebilmek de çok ciddi bir teknik direktör başarısı.