23 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’u Önümüzdeki Sezon Ömer Erdoğan Çalıştıracak

2021 – 2022 sezonunun en dikkat çeken takımlarından birisi de Kayserispor oldu. Sarı kırmızılı takım; 2020 – 2021 sezonunda küme düşmekten son anda kurtulmuştu. Futbolseverler; yeni sezon öncesinde Kayserispor’un işinin bir hayli zor olacağını düşünüyordu. Hatta, ligden düşen ilk takım olacağına dair birtakım iddialar vardı.

Kayserispor; 2021 – 2022 sezonunda herkesi şaşırtan bir performans ortaya koydu. Ligi iyi bir yerde bitirdi. Bunun yanı sıra, bilhassa Türkiye Kupası’nda başarısıyla farkını belli etti. Sırasıyla Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor’u eleyerek kendisini finalde buldu. Her ne kadar finalde Sivasspor’a kaybetse de taraftarlarına güzel bir sezon yaşattı.

Hikmet Karaman’ın Görevine Son Verildi

Kayserispor başkanı Berna Gözbaşı; sezonun bitimiyle beraber sürpriz bir karara imza attı. Takımın bugünlere gelmesinde önemli pay sahibi olan teknik direktör Hikmet Karaman ile önümüzdeki sezon çalışmayacaklarını ifade etti. Bu karar; büyük bir sürpriz olarak nitelendirildi.

Hikmet Karaman; 20 Ağustos 2021 tarihinde Kayserispor’un başına geçmişti. Herkes, Karaman’ın Kayserispor’da neler yapacağını merak ediyordu. Deneyimli teknik adam; beklentilerin çok üzerinde bir performans sergileyen Kayserispor için son derece önemli bir isim olmayı başardı.

Hikmet Karaman; 2021 – 2022 sezonunda 44 maçta takımının başında sahaya çıktı. Bu maçların 18’inden galibiyet ile ayrıldı. Önemli bir galibiyet yüzdesi elde etti. Bunun yanı sıra, 11 maçından da beraberlik ile ayrıldı. Ayrıca, 15 maçını kaybederek taraftarlarını üzdü. Hikmet Karaman’ın Kayserispor’u yönettiği maçlarda sarı kırmızılı takımın rakip kalelere 72 gol gönderdiğini ifade edebiliriz. Kendi kalesinde ise 62 gol gördü. Hikmet Karaman; 1.48 puan ortalaması ile son yılların en başarılı teknik direktörü olarak Kayserispor’dan ayrıldı.

Hikmet Karaman’ın Kayserispor’dan gönderilmesi kamuoyunda çok fazla tartışıldı. Bu kararın yanlış olduğunu düşünenlerin sayısı bir hayli fazlaydı. Karaman’ın bu sezon ortaya koyduğu performans ile önümüzdeki sezon da takımın başında olmayı hak ettiğini iddia edenler vardı.

Ömer Erdoğan Kayserispor’da Başarılı Olabilir Mi?

Kayserispor’un bir süredir Ömer Erdoğan ile görüştüğü biliniyordu. 2020 – 2022 yılları arasında Hatayspor’u çalıştıran Erdoğan; sezonun tamamlanmasıyla beraber görevinden ayrıldı. Kayserispor başkanı Berna Gözbaşı; Ömer Erdoğan’ın sarı kırmızılı takım için en iyi tercih olacağını düşünüyordu. Sonuç olarak, 45 yaşındaki teknik adam ile 5 Haziran 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere sözleşme imzalandı.

Ömer Erdoğan; bilhassa Hatayspor’daki performansıyla göz doldurmuştu. Bordo beyazlı takımı ligde üst sıralara oynatmıştı. Ancak, bilhassa 2021 – 2022 sezonunun ikinci yarısındaki olumsuz sonuçlar; Ömer Erdoğan’ın sonunu hazırladı. Genç teknik adam; bundan sonra Hatayspor’a faydalı olamayacağını düşünerek takımdan ayrılmak istedi.

Ömer Erdoğan; Kayserispor’da yeni bir sayfa açmak istiyor. 1977 doğumlu teknik adamın Kayserispor’u iyi yerlere getireceğini tahmin etmek zor değil! En azından Hikmet Karaman’ı aratmayacağı net bir şekilde söylenebilir.