15 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’dan Alçak Uçuş

2021/2022 sezonunun ikinci yarısında gösterdiği performansla çok iyi bir çıkış yakalayan ve futbolseverlerin dikkatini üstüne çekmeyi başaran Kayserispor, Süper Lig’in 26’ıncı haftasında kendi sahasında Giresunspor’u konuk etti. Son haftalarda hiç formda olmayan bir takıma karşı kendi taraftarı önünde iyi bir mücadele sergileyen Kayserispor, sahadan 2-1’lik skorla galip ayrılmayı başardı.

Galibiyeti Getiren

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin üstüne çıkan takımlardan birisi olan Kayserispor, iyi formunu devam ettiriyor. Kümede kalma mücadelesi veren Giresunspor’u ligin 26’ıncı haftasında kendi sahasında konuk eden Sarı Kırmızılı ekip, sahadan 2-1 galibiyetle ayrıldı.

İlk yarıda bulduğu 2 golle 3 puanı hanesine ekleyen Kayseri temsilcisi kendine yakın seviyede olan bir başka rakibi karşısında çok iyi bir performans sergilemedi. Ancak bu durum Hikmet Karaman ve öğrencileri adına oldukça mazur görülebilir bir durum.

Zira takım Hatayspor, Fenerbahçe, Galatasaray takviminden sonra biraz soluklanma şansı bulduysa da birçok sakatlık ve eksikle yola devam ediyor. Bunun dışında Kayseri temsilcisinin Giresunspor maçından sonra yine çok zor bir takvimi var ve bu takvimden de puanların çıkartılabilmesi gerekiyor.

3’er maçlık iki takvim arasında oynanan Giresunspor maçından bir şekilde galip ayrılabilmiş olmak bu nedenle oldukça değerli. Oyuncuların hepsinin formunda bir yükseliş var ve bu durum Giresunspor karşısında oynanan maçtan sonraki zorlu takvimde Kayserispor’un işine gelecek bir faktör oluşturacak.

Krizden Doğan Fırsat

Kayserispor, bir süre önce başarılı kalecisi Silviu Lung’un sakatlanmasıyla birlikte kısa süreli bir kaleci keşmekeşi yaşamıştı. Lung’un alternatifi olarak değerlendirilen Cenk Gönen bu sezon Ziraat Türkiye Kupası’nda oynadığı 2 maç dışında kaleyi hiç korumamıştı.

Hâl böyle olunca Lung’dan boşalan eldivenlerin teslim edileceği ismin kim olacağı da merak konusu olmuştu. Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, eldivenleri sezon başında Hollanda ekibi Vitesse’den transfer edilen Bilal Bayazıt’a vermeyi tercih ederek aslında biraz da riskli bir tercih yaptı.

Zira takımın Fenerbahçe karşısında oynanacak maçta kalesine genç bir ismin geçmiş olması Sarı Kırmızılı ekip adına bir anlık problem yaratabilir ve bu durum Bilal’in üstünde de baskı yaratabilirdi.

Bilal Kayserispor forması ile önce Fenerbahçe sonra da Galatasaray maçına çıktı ve bu maçların 2’sinde de oldukça iyi performanslar sergiledi. Kayserisporlu taraftarları memnun eden bu kaleci tercihinin en güzel dönüşü ise Giresunspor karşısında oynanan maçta oldu.

Öyle ki Fenerbahçe ve Galatasaray karşısında neredeyse zorlanmayan Bilal Bayazıt, Giresunspor’un birçok topunu çok iyi çıkarmayı başardı. Bir anlamda bu sezonun Süper Lig’deki özeti olan bu durum, Kayserispor’un da bir kaleci kazanmasını sağladı.

Doğan Alemdar’ı sezon başında Fransız temsilcisi Rennes’e gönderen Kayseri temsilcisi, Doğan’dan sonra çok da fazla beklemek zorunda kalmadan parlatabileceği bir kaleciyi daha kamuoyuna tanıtmayı başardı.