24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’dan Af Kararı

Sezonun belirli kısımlarında gösterdiği parlak performansla taraftarlarını heyecanlandıran Kayserispor sezonun son döneminde bu performansı sergileyemedi ve takım bunalıma girdi. Bilhassa Süper Lig tarafında gelen kötü sonuçlar Sarı Kırmızılı camiada ciddi bir hayal kırıklığı yaratırken kadronun alternatif konusundaki problemleri de ayyuka çıktı. Antalyaspor maçından sonra Mustafa Pektemek’i kadro dışı bırakan Teknik Direktör Hikmet Karaman, Trabzonspor ile oynanacak Türkiye Kupası müsabakası öncesinde elinde oyuncu kalmayınca tecrübeli golcüyü affetti ve takımla çalışmalara dâhil etti.

Mecburi Durumlar

Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda aldığı sonuçlarla spot ışıklarını zaman zaman kendine çeviren Kayserispor, bununla birlikte sezonun son düzlüğüne iyi bir giriş yapamadı ve taraftarın ağzında kekremsi bir tat bıraktı.

Süper Lig’de oynadığı müsabakalarda aldığı başarısız sonuçlarla edindiği avantajlı konumunu kaybeden ve hatta küme düşme hattına yaklaşan Sarı Kırmızılı ekip, Türkiye Kupası’nda Yarı Final ilk maçında Trabzonspor’a 1-0 mağlup oldu.

Her iki alanda da dezavantajlı duruma düşen Hikmet Karaman’ın takımında yaşanan bir kriz de sakatlıkla alakalı oldu. Antalyaspor ile oynanan ve 1-1 sona eren maçtan sonra takımın tecrübeli isimlerinden Mustafa Pektemek’i kadro dışı bırakan Kayseri temsilcisi, Trabzonspor ile oynanacak ikinci ayak maçından önce elde golcü kalmayınca bu kararından geri adım atmak durumunda kaldı.

Tecrübeli golcüyü tekrardan çalışmalara dâhil eden Hikmet Karaman’ın Bordo Mavili takım karşısında oynanacak müsabakanın ilk 11’inde Pektemek’i kullanması bekleniyor.

Hazırlıklar Başladı

Öte yandan Mustafa Pektemek’in de affedilmesiyle birlikte daha bütünlüklü bir hale gelen Kayserispor kadrosu, Süper Lig’in şampiyonunu konuk edecekleri maçın hazırlıklarına başladı.

Bu sezon birçok maça damga vurmayı başaran Sarı Kırmızılı takım Trabzonspor karşısında da kendisi için gereken sonucu almayı hedefliyor. Hatırlanacağı üzere Trabzon’da oynanan maçta iki takım da birbirlerini dengeli bir şekilde tutmayı başarabilmiş ancak Kayserispor rakibinin son dakikalarda gelen golüne engel olmayı başaramamıştı.

Bu sezonki en büyük temennisi Türkiye Kupası olan Sarı Kırmızılı ekip bu nedenle kupada finale gitmek ve hatta bundan 15 sene önce ilk kez yaşadığı mutluluğu bir kez daha yaşamak istiyor. Bu bağlamda kupada gösterilecek performansın Hikmet Karaman’ın takımdaki kaderini de belirleyeceğini unutmamak gerekiyor.

Takım bu sezon pek çok imza niteliğinde maç oynadı. Türkiye Kupası’nda bu noktaya gelene kadar Fenerbahçe ile Beşiktaş’ı kupa dışına iten Kayseri temsilcisi, bu aşamada Trabzonspor’a da aynı kaderi yaşatabilecek güce sahip.

İkinci maçın Kayseri’de oynanacak olması bu bağlamda büyük bir avantaj olacak. Kayserili taraftarlar takımlarını desteklemek adına mutlaka tribünlerde olacaklardır ve bu doluluk takıma itici bir gücü de hissettirecek.

10 Mayıs Salı günü oynanacak maçta hem Kayserispor hem de Trabzonspor ellerinden gelen performansı sergileyecekler ve Final aşamasında yer almak adına varı yoğu ortaya koyacaklar.