8 Haziran 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’da Zirve Toplanıyor

Sezonun büyük bir kısmını Türkiye Kupası heyecanıyla geçiren Kayserispor adına Final ne yazık ki iyi geçmedi ve Sarı Kırmızılı ekip uzatma dakikalarında yediği golle kupayı Sivasspor’a kaptırdı. Bu durum sezon içerisinde tartışmalı bir konuma gelen Teknik Direktör Hikmet Karaman’ın geleceğiyle alakalı sorgulamaları da arttırırken, tecrübeli teknik adamın basın toplantısı ruh hali de oldukça olumsuzdu. Bununla birlikte basında yer alan haberlere göre yakın zamanda toplanacak olan zirvede Başkan Berna Gözbaşı ve yöneticiler Hikmet Karaman ile görüşecek ve eğer yola devam kararı alınırsa gelecek sezonun planlamalarına başlanacak.

Kritik Eşik

Bu sezon Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda aldığı başarılı sonuçlarla dikkatleri üstüne çeken Kayserispor, ligin ikinci yarısında biraz daha kupaya odak vermiş ve bu durum puan sıralamasında gerilemeye neden olmuştu.

Bununla birlikte bu gerilemenin de sorumlusu olarak görülen Teknik Direktör Hikmet Karaman ile alakalı sorgulamalar ortaya çıkmış ve hatta Ümraniyespor Teknik Direktörü Recep Ünal’ın Kayserispor’un başına geçebileceği konuşulmuştu.

Ancak bu kararların alınabilmesi adına ilk olarak Türkiye Kupası’ndaki durumun belli olması gerekiyordu. Sarı Kırmızılı ekip Final aşamasına kadar yükselince Karaman’ın arkasındaki destek arttı ancak tam anlamıyla net bir fikir birliğine de varılamadı.

Kayserispor finalde rakibine boyun eğmek zorunda kaldı ve bu durum da ister istemez yine çatlak seslerin ortaya çıkmasına neden oldu. Teknik Direktör Hikmet Karaman gerçekten çok üzgün bir görüntü içerisindeydi ve normalde alışılanın dışına çıkarak basın toplantısını da bir hayli kısa tuttu.

Basında yer alan son haberlere göre tecrübeli teknik adamın geleceği yakın zamanda toplanacak zirvede alınacak karara göre belli olacak. Berna Gözbaşı ve yöneticilerle istişare edecek olan Karaman, eğer bu zirveden olumsuz bir karar çıkarsa 4’üncü Kayserispor deneyimini de geride bırakmış olacak.

Eğer olumlu bir karar çıkması söz konusu olursa da hiç vakit kaybedilmeden gelecek sezonun planlamalarına başlanacak. Sarı Kırmızılı ekipte birçok oyuncunun sözleşmesi sona erdi ve kadronun tekrardan kurulabilmesi adına mümkün mertebe çok hızlı bir şekilde hareket edilmesi gerektiği kesin.

 4’üncü Dönem

Bu sezon daha 2’inci haftada Kayserispor’un başına geçen Hikmet Karaman, Kayseri temsilcisine 4’üncü imzasını atmış olmuştu.

Son olarak Ankaragücü’nün başında dikkat çeken bir performans ortaya koyan tecrübeli teknik adam, bununla birlikte Ankara temsilcisinin küme düşmesine engel olamamıştı. Kariyerinin düşüşünü Kayserispor’da tersine çeviren Hikmet Karaman adına final her ne kadar iyi geçmemiş olsa da sezonun geride kalan kısmına bakıldığında iyi bir işin ortaya koyduğu söylenebilir.

Bununla birlikte bu seferki deneyimi Hikmet Karaman’a başka tecrübeler de katmış olmalı. Eski nesil olarak adlandırılabilecek teknik direktörlerden biri olan Karaman buna rağmen hâlâ daha kendisine duyulan sempatiyi muhafaza edebilecek kapasiteye sahip olduğunu gösterdi.