25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’da Yaprak Dökümü Tehlikesi

Sezonun bilhassa Türkiye Kupası konusunda en flaş takımlarından biri olan Kayserispor, Final aşamasına kadar yükseldiği turnuvada Sivasspor’a mağlup olarak kupayı kaçırmış olmanın hüznü içerisinde. Bununla birlikte Kayseri temsilcisinde gelecek sezona dair çalışmalar hemen başladı ancak hem Hikmet Karaman hem de yöneticilerin karşısına çıkan tablo yine can sıktı. Zira sezonun tamamlanmasıyla birlikte tam 9 oyuncunun sözleşmesi sona erdi ve bu oyunculardan bazıları bu sezon da oldukça etkili performanslar sergilemişlerdi.

İskelet Sarsılıyor

Bu sezon Türkiye Kupası’nda sergilediği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken Kayserispor adına Final aşamasında Sivasspor’a kaybetmiş olmak büyük bir hayal kırıklığı yarattı ancak genel çerçeveye bakıldığı zaman Sarı Kırmızılı takımın takdir edilmesi gerekiyor.

Daha geçen sezon kümede kalmış olmayı son anlarda garantileyebilen bir takım olan Kayserispor, bu sezon Hikmet Karaman yönetiminde finale kadar yükselen bir takım haline geldi. Bununla birlikte bu başarının devam edebilmesi adına hem teknik direksiyonda hem de oyuncu kadrosunda belirli bir istikrarın sağlanabilmesi gerekiyor ancak Kayseri temsilcisini bir nebze daha zor günler bekliyor.

Abdulkadir Parmak, Mert Çetin, İbrahim Akdağ, Kolovetsios, Silviu Lung, Yasir Subaşı, Mustafa Pektemek, İlhan Parlak ve Cenk Gönen’in sezonun tamamlanmasıyla birlikte sözleşmeleri de sona erdi. Bununla birlikte bu oyunculardan Mert Çetin ve Abdülkadir Parmak’ın takıma devre arasında katıldıklarını ve kiralık olarak transfer edildiklerini hatırlatmakta fayda var.

Sözleşmesi biten oyuncularla devam edilip edilmeyeceği hafta başında belirlenecek olan yol haritasının ardından karar verilecek. Zira Sarı Kırmızılı ekipte bilhassa Türkiye Kupası’nı da kaybetmiş olmaktan kaynaklı olarak ciddi bir kırılma yaşanıyor ve Hikmet Karaman’ın kulüpten ayrılması muhtemel gözüküyor.

Onur Gidici

Akşam’ın haberine göre; Abdullah Avcı, Kayserispor’da Hikmet Karaman’ın vazgeçilmez oyuncusu olan Onur Bulut‘u Trabzonspor’a transferi konusunda ikna etti. Yabancı kuralını dikkate alan deneyimli teknik adam bu bölgeyi yerli bir isimle doldurmak istiyordu.

Bu sezon Süper Lig’de yaptığı 8 asistle dikkat çeken Onur Bulut, Trabzonspor’a karşı oynadığı maçlarda da etkili bir performans sergilemişti. Sezonun en iyi sağ bekleri arasında gösterilen başarılı oyuncunun 1 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor.

Bu sezon 40 maça çıkarak Hikmet Karaman adına ne kadar değerli olduğunu gösteren Bulut’un Trabzonspor’da forma giymesi Karadeniz temsilcisine ne kadar güç katacaksa Kayseri temsilcisinden de o kadar gücün azalmasına neden olacak.

Bu bağlamda kritik bir karar daha vermesi gereken Sarı Kırmızılı kulübün bu yaz transfer dönemini nasıl geçireceği de gerçekten çok önemli olacak. Hikmet Karaman’ın durumundan oyuncuların sözleşmelerine kadar pek çok konuda yöneticilere gerçekten çok fazla iş düşüyor denilebilir.

Bununla birlikte Kayseri temsilcisinin bu sezonki performansına pek çok açıdan şapka çıkarmak gerektiği konusunda da tüm futbolseverler ve taraftarlar hemfikir olmalı.