20 Nisan 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’da Transfer Belirsizliği

2021/2022 sezonunun devre arasında açılan transfer dönemini en hareketli geçiren takımlardan birisi olan ve birbirinden önemli isimleri kadrosuna katarak güçlenen Kayserispor’da dönemin geri kalanıyla alakalı bir belirsizlik yaşanıyor. Kayseri’de yer alan medya kaynaklarının ifadelerine göre Hikmet Karaman bir savunmacı ve bir golcü transferi daha isterken, Başkan Berna Gözbaşı dönemin geri kalanında başka bir transfer yapmaya o kadar sıcak bakmıyor.

Çatışan Çıkarlar

Bu sezon oldukça kuvvetli bir takım haline gelen ve Süper Lig’i ilk 10 içerisinde bitirmeyi hedefleyen Kayserispor’da sezon başında ve ara transfer döneminde kadroya katılan isimler, futbolseverleri hem şaşırtmış hem de merak ettirmişti.

Sezon başında Mame Thiam, devre arasında Andrea Bertolacci, Mert Çetin, Abdülkadir Parmak gibi isimleri kadrosuna katarak oldukça güçlü bir kadro kuran Kayserispor’da bu transferlere rağmen Hikmet Karaman’ın 2 oyuncu daha istediği iddia ediliyor.

Bir savunmacı ve bir golcü transferiyle ara transfer dönemini kapatmak isteyen Kayserispor Teknik Direktörü, bu sayede hedeflere daha rahat bir şekilde ulaşılabileceği kanaatinde olsa da yönetim tarafı bu konuda Hikmet Karaman ile paralel düşüncelere sahip değil gibi görünüyor.

Zira Kayseri medyasında yer alan haberlerde ve köşe yazılarında Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’nın bir maç çıkışında sorularını yanıtladığı gazetecilere transfer çalışmalarıyla alakalı olarak sezonun bitimine kadar başka bir transfer yapılmayacağını belirttiği ifade ediliyor.

Berna Gözbaşı ve yöneticilerinin uzun bir süre kaldırmak için uğraştıkları transfer yasağının tekrardan gelmesi ihtimaline karşı temkinli davrandığına dair detayların yer aldığı haberlerde yine de transferin bir açık kapı olduğunun da altı çiziliyor.

Hedef Uzun Vade

Kayserispor cephesinde yaşanan bu gelişmelerle birlikte yine de Teknik Direktör Hikmet Karaman ve Başkan Berna Gözbaşı’nın uyumlu çalıştığı görülüyor.

Lige verilen 15 günlük arada Antalya’da kamp yapan Kayserispor’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hikmet Karaman, Berna Gözbaşı’nın da katıldığı toplantıda Başkanın kendisinden şampiyonluğa, Avrupa’ya gidebilecek bir takım talep ettiğini ifade etti.

Bu yılı bir geçiş dönemi olarak gördüklerini çünkü takımın neredeyse baştan kurulduğunu dile getiren tecrübeli teknik adam, öncelikli olarak takımın omurgasını kurmak gerektiğini ve bu omurga kurulduktan sonra gerekli takviyelerin yapılmasıyla birlikte daha rahat hareket edilebileceğini belirtti.

Konyaspor, Hatayspor ve Alanyaspor’un bu konuda örnek takımlar olduğunun altını çizen Hikmet Karaman, 4 yıl önce de görev yaptığı Kayserispor’a geri dönene kadar birçok oyuncunun gittiğini ve yerine başka oyuncuların geldiğini dile getirdi.

Sezon başında göreve geldiklerinde takımda 21 yabancı olduğuna dikkat çeken Karaman, bu sayının 14 olması gerektiğini belirtirken, gelecek sezon daha yüksek hedeflerle başlama niyetinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Kayserispor, 15 günlük aranın bitiminden sonra ligin kuvvetli ekiplerinden birisi olan Hatayspor’u kendi sahasında konuk edeceği maçın hazırlıklarına devam ediyor.