4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’da Sezonun Golcüleri

Bu sezon hem Süper Lig’de hem de Türkiye Kupası’nda görkemli sonuçlar almasına rağmen iki alanda da finalleri iyi bağlayamayan Kayserispor, büyük bir hüzünle kapattığı sezonun özetini okumaya başladı. Teknik Direktör Hikmet Karaman’ın görevine devam edip etmeyeceğinin konuşulduğu bugünlerde Kayseri temsilcisinin oldukça etki yaratan hücum hattını ve bu hücum hattını besleyen diğer oyuncuları konuşmak nasıl bir sezonun geride kaldığını anlamak adına değerli olabilir.

İddialı Transferlerin Önemli Katkısı

Bu sezon Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda aldığı sonuçlarla dikkat çekmeyi başaran ekiplerden biri olan Kayserispor adına her iki alanda da finallerin kötü yapılmış olması sadece bir tesadüf mü yoksa bu noktalarda hata mı yapıldı bu durumun iyice değerlendirilmesi gerekiyor.

Bununla birlikte Sarı Kırmızılı ekipte bu sezon pek çok oyuncunun kariyerinin en iyi dönemlerinden birini yaşadığını dile getirmek yanlış olmaz. Sezon başında kadroya eklenen ve EURO2020’de de dikkat çeken bir performans ortaya koyan Mario Gavranovic de bu oyunculardan biri.

İsviçreli golcü bu sezon attığı 12 gol ve verdiği 3 gol pasıyla oldukça dikkat çeken isimlerden biriydi. bununla birlikte onu dahi gölgede bırakan performans kuşkusuz Mame Thiam’dan geldi. Sarı Kırmızılı ekibe Teknik Direktör Hikmet Karaman’ın ısrarıyla transfer edilen Senegalli oyuncu takıma katıldığı günden itibaren direkt olarak katkı sağlamayı başardı.

Sezonu 12 gol ve 5 asist gibi dikkat çeken başarılı bir performansla tamamlayan tecrübeli sol kanat oyuncusu gelecek sezonda da en önemli isimlerden biri olacak. 29 yaşındaki oyuncunun geçen sezon Fenerbahçe’de de iyi bir performans sergilemiş olmasına rağmen takımdan ayrılmasına müsaade edilmiş olması Sarı Lacivertli taraftarları bir hayli kızdırmıştı.

Sezonun En Değerli Gelişimi

Öte yandan Kayserispor’da pek çok isim dikkat çeken gelişimler kaydetti ve gole katkı sağlama noktasında başarılı da oldu ancak bu listede bir isme apayrı bir parantez açmak gerektiği kesin.

O isimse Hikmet Karaman’ın takıma katılmasından sonra performansını üç dört gömlek arttıran Onur Bulut oldu. 28 yaşındaki sağ bek sezon boyunca tüm rakiplerin çekindiği oyunculardan biri olurken, bu performans ona büyük ekiplerin kapısını açmış da olabilir.

Sezonu 41 maça çıkarak tamamlayan Onur’un bu bağlamda da oldukça güvenilir bir isim olduğunu belirtmek gerek. Söz konusu 41 müsabakada 1 gol ve 8 asist üreten başarılı sağ bek oyuncusunun bu performansı Kayserispor’un sezon içerisinde aldığı başarılı sonuçlara direkt olarak etki etti.

Tüm bunlarla birlikte Emrah Başsan’ın da Büyükşehir Belediye Erzurumspor’dan ayrıldıktan sonra geldiği kulüpte harika bir performans ortaya koyduğunu belirtmekte fayda var. Bilhassa Türkiye Kupası’nda Finale çıkabilmiş olmak Emrah Başsan’ın bu sezonki performansı olmasaydı mümkün olabilirdi.

30 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Onur Buluthttps://www.transfermarkt.com.tr/onur-bulut/profil/spieler/152733 ile çok iyi bir ikili oldu ve sezonu 7 gol ve 7 asist üreterek tamamladı.