4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’da Kupa Heyecanı

Bu sezon Süper Lig’de ve bilhassa Türkiye Kupası’nda aldığı başarılı sonuçlar sayesinde dikkat çeken takımlardan birisi olan Kayserispor, ligde son haftalarda aldığı sonuçlar nedeniyle moral kaybı yaşasa da bir şekilde toparlanmayı başardı. Ligde oynadığı son maçta Rizespor ile berabere kalan Kayseri temsilcisi hafta içi oynayacağı Türkiye Kupası Yarı Final müsabakasının hazırlıklarına devam ediyor.

Heyecan Büyük

Bu sezon hem Süper Lig’de hem de Türkiye Kupası’nda aldığı başarılı sonuçlarla dikkat çeken bir takım olan Kayserispor, sezonun geri kalanını daha iyi hatırlayabilmek adına Türkiye Kupası rüyasını başarıyla tamamlamayı hedefliyor.

Sarı Kırmızılı takım Süper Lig’de üst üste aldığı mağlubiyetler nedeniyle bir anda küme düşme hattının üstüne kadar gerilediği için ciddi bir moral kaybı yaşadı ve bu durum Hikmet Karaman’ın da sorgulanmasına neden oldu.

Bununla birlikte oynadığı son 2 maçtan 1 beraberlik ve 1 galibiyet çıkaran Kayseri temsilcisi adına ligde bir problem kalmamış görünüyor. Hakeza takımın artık lig adına çok önemli bir hedefi de bulunmuyor.

Öte yandan Türkiye Kupası ise Kayserispor taraftarının bu sezon en iyi hatırlayacağı alan olacak. Zira takım önce Fenerbahçe’yi sonra da Beşiktaş’ı kupa dışına iterek Yarı Final aşamasına geldi ve burada Süper Lig’in müstakbel şampiyonu Trabzonspor ile eşleşti.

Karadeniz temsilcisiyle birbirinden zorlu 2 müsabakaya çıkacak olan Kayserispor’da bu eşleşmeye dair heyecan ve beklenti büyük. Takım 2 büyük takımı daha eleyerek bu aşamaya geldiği için Trabzonspor karşısında oynanacak maçlardan da başarıyla ayrılabileceğine tam bir inanç besliyor.

Rakip Formsuz

Öte yandan Trabzonspor ile bir maç yapılacaksa büyük ihtimalle olabilecek en iyi dönem tam da bu haftalar olacaktır. Zira Bordo Mavili takım ligde 4 maç üst üste puan kaybederek ciddi bir moral kaybı yaşadı ve her ne kadar Teknik Direktör Abdullah Avcı bu durumu kabul etmese de ister istemez stres yükü büyüdü.

Bu süreçte pek tabii Türkiye Kupası adına her iki takım da ligdeki performanslarından tamamen azade bir şekilde bu maçlara odaklanacakları için maçlar kolay geçmeyecek. Bununla birlikte Trabzonspor’un üstünde olup da Kayserispor’un üstünde o kadar olmayan başarı baskısı Kayseri temsilcisi adına faydalı olabilir.

Bu bağlamda Kayserispor adına yine hedef maçlar döneminin geldiğini söylemek mümkün. Sarı Kırmızılı takım ligin ikinci yarısının ilk dönemlerinde bu tarz maçlardan oldukça başarılı bir şekilde ayrılmayı başardı ve bu sayede rüştünü ispat etti.

Türkiye Kupası ve Süper Lig’de oldukça dikkat çeken işler yapan Kayseri temsilcisinin bu işleri yaptığı dönemde dar bir takvim içerisinde maçlarını oynadığını da hatırlamak lazım. Tecrübeli teknik direktör Hikmet Karaman bu tür maçları sever ve oyuncularını bu maçlara daha iyi hazırlamak ister. Bu bağlamda Kayserili taraftarların heyecanlı olması anlaşılamaz değil.