7 Şubat 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’da Keyifler Yerinde

Süper Lig’de 24’üncü haftanın iki açılış maçından birinde Hatayspor’u konuk eden Kayserispor, bu maçta gösterdiği iyi oyun ve aldığı 4-3’lük galibiyetle moral depoladı. Sarı Kırmızılı ekipte alınan galibiyetle birlikte yüzler gülerken aynı zamanda hemen hafta içi oynanacak ZTK Son 16 Turu maçına yönelik hazırlıklar başlamış durumda.

En Kısa Yol

Sezon içerisinde oynadığı maçlarda en net oyunlardan birisini sergileyen ve kendi sahasında oynadığı Hatayspor maçından 4-3 galip ayrılan Kayserispor’da yüzler gülüyor. Hatayspor karşısında alınan galibiyetten sonra direkt olarak hafta içi oynanacak ZTK Son 16 Turu maçını işaret eden Hikmet Karaman, antrenmanda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galibiyetten memnun olduğunu ve hemen Fenerbahçe ile oynanacak maçın hazırlıklarına başladıklarına dikkat çeken Karaman, Ziraat Türkiye Kupası’nı Avrupa’ya giden en kısa yol olarak tanımladı.

Kupada tur atlamak istediklerini belirten tecrübeli teknik adam Fenerbahçe’nin de şampiyonluk yarışından kopmuş olmasıyla birlikte Türkiye Kupası’na daha fazla ağırlık vereceğini öne sürdü. Karaman, Süper Lig’in ilk yarısında oynanan maçta 2-0’dan 2-2 geriye geldiklerini hatırlattı ve bu maçın da sert geçeceğine inandığını dile getirdi.

Kupayı kazanmayı hedefleyen bir takımın rakip tanımadan başarılı olması gerektiğine dikkat çeken başarılı teknik direktör, kendilerinin de kupayı kazanmak istediğini belirtti. Fenerbahçe’nin Başakşehir ile oynanan maçta aldığı mağlubiyetle birlikte bu maçın daha da önemli hale geleceğinin altını çizen Kayserispor Teknik Direktörü, turu geçmek istediklerini sözlerine ekledi.

Zorlu Takvim

Kayserispor adına gelecek maçların oldukça önemli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sarı Kırmızılı ekip, sadece 1 hafta içinde önce Fenerbahçe ile sonra da Galatasaray ile karşı karşıya gelecek.

Takımın aldığı başarılı sonuçlarla birlikte özgüveni yükseldi ve Ziraat Türkiye Kupası gerçekçi bir hedef haline geldi. Nitekim Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman da bu durumu vurguluyor ve finali hatta kupayı hedeflediklerini aktarıyor.

Kayserispor’un ilk olarak Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu’nda Fenerbahçe’yi geçmesi gerekiyor. Bu maç gerçekten de iki takım adına da oldukça önemli olacak. Bununla birlikte Sivasspor’un 45 dakikası da hesap edildiğinde Fenerbahçe’nin oynadığı son 135 dakikada galibiyet alabilecek bir takım görüntüsünde olmadığını söyleyebiliriz.

Kayserispor 20 gün içerisinde Fenerbahçe, Galatasaray, Giresunspor ve Trabzonspor olmak üzere birbirinden zorlu 4 maça çıkacak. Kayseri temsilcisinin bundan önceki hedef maçlarda gösterdiği performans güven verici olsa da kötü tek bir sonuç bile takımın kaderini değiştirmeye yetebilir.

Süper Lig’de artık orta sıralara oynayabilmek konusunda çok daha rahat bir konuma erişen Sarı Kırmızılı ekip adına özellikle Fenerbahçe maçından iyi sonuç alınabilmesi ise uzun bir aradan sonra çok başarılı bir sonuç çıkartabilir.

2007/2008 sezonunda bu kupayı ilk kez müzesine götüren Kayserispor, 14 sene sonra aynı başarıyı gösterebilmek adına gerçekçi bir şansa sahip.